אחרי התלבטויות רבות ולאחר ששקלת את כל הטיעונים בעד ונגד, החלטת לעשות לתינוקת שלך עגילים לאוזן. האמת היא? שזו החלטה חכמה מאוד. ילדה צריכה תכשיטים, זה חמוד ויפה ומוסיף המון למראה. נכון שאין המלצה גורפת לכאן או לכאן, אך כן יש כמה דברים שצריך לדעת לפני שעושים עגילים לתינוקת.

עגילים לתינוקת מאיזה גיל אפשר?

למעשה, אין כל מניעה לעשות עגילים לתינוק מגיל קטן מאוד ולא אמור להיווצר סיכון בריאותי חריג, עם זאת, תינוקות בגיל צעיר רגישים מאוד לזיהומים וכדאי להתייעץ עם גורם רפואי. בנוסף, יש לשים לב להקפיד שפעולת הניקוב תיעשה על ידי אדם מנוסה ומקצועי, במקום נקי והגייני ובתנאים סטריליים של הציוד וגם של האוזניים. בנוסף לכך, חשוב לזכור, כי פעולת הניקוב עלולה לגרום לכאב מקומי ובהחלט ייתכנו סיבוכים כמו בפעולות כירורגיות אחרות כגון זיהום מקומי, דימום ופציעות בעקבות משיכות העגיל.

ניקוב אוזניים לתינוקות – איך והיכן?

אין המלצה מיוחדת בנוגע לצורת הניקוב וניתן לבחור האם לעשות זאת במחט או באקדח. מה שכן מומלץ הוא, להתבסס על המלצות של חברות ומכרות ולעשות את העגילים רק על ידי אדם מקצועי ומיומן. לעומת צורת הניקוב שניתנת לבחירה אישית, מיקום הניקוב הוא כן קריטי. ניקוב חורים אצל תינוקות חייב להיעשות רק בתנוך האוזן ולא באזורים אחרים. זאת מכיוון שתנוך האוזן הוא מקום עם מעט כלי דם והכאב בו הוא לא כל כך גדול, לעומת ניקוב באזורים אחרים באוזן, שעלול לכאוב יותר ואף לגרום לסיבוכים.

טיפול אחרי ניקוב חורים לתינוקות

לאחר ניקוב האוזן מומלץ למרוח עליה משחה שתרגיע את העור ותסייע להחלמה מהירה יותר של המקום. כמו כן, כדאי למרוח גם קרם מחטא או אלכוהול רפואי, כדי שאזור יהיה סטרילי ולא יידבקו בו חיידקים שעלולים לגרום לזיהום. עם זאת, יש לעקוב אחר מצב האוזן בימים שאחרי הניקוב ואם מתפתח אודם מקומי, הפרשה או זיהום רצוי לפנות לרופא ולהצטייד במשחה אנטיביוטית מתאימה. בנוסף, יש להקפיד לייבש היטב את תנוך האוזן לאחר הרחצה.