קורקינט חשמלי הינו כלי תחבורה לכל דבר וככל כלי התחבורה, אם לא ינקטו כל אמצעי הזהירות, הרכיבה על הקורקינט החשמלי, עלול להסתיים באסון

המתנה שכל ילד בישראל רוצה לקבל, הוא קורקינט חשמלי, אך לפני שנקנה לו דבר כזה, יהיה חשוב מאוד לדעת כמה מסוכן יכול להיות הכלי הזה.

קורקינט חשמלי הוא כמו כל קורקינט רק שהוסיפו לו מנוע קטן שבעזרתו יהיה אפשר לנסוע במהירות גבוהה יותר ומבלי להתאמץ יתר על המידה, בשל כך הקורקינט הופך לכלי מסוכן.

עוד לפני שנקנה קורקינט חשמלי לילדים

החוק בישראל אוסר להשתמש בקורקינט חשמלי שעוצמת המנוע שלו עולה על 250 וולט, כך גם יהיה אסור לרכב על קורקינט חשמלי שמהירותו תעלה למעל 25 קמ"ש.

נבדוק היטב ממי אנחנו קונים את הקורקינט החשמלי, כמובן שנקנה רק מחברות מוכרות כמו wheeltech שמורשות לייצר כלים חשמליים אלו.

לא נקנה לילד קורקינט שלא מתאים לגובה שלו, על אף שישנם הורים שחושבים שעדיף לקנות קצת יותר גדול, כי עוד מעט הילד יגדל ונצטרך לקנות לו חדש, זו טעות חמורה, כי לתת לילד לרכב על קורקינט שאינו מתאים לו יכול לסכן אותו פי כמה וכמה.

נלמד את ילדנו לשמור על כללי הזהירות

ישנם כמה כללים ברורים שהילד יהיה חייב לדעת לפני שיעלה לרכב על קורקינט חשמלי, וגם אנו כהורים נצטרך לאכוף זאת ולראות שהוא אינו מפר כללים אלו.

קסדה – אסור לרכב על כל כלי ממונע בכל סוג שהוא, מבלי לחבוש קסדה שתגן על הראש, מומלץ להוסיף מגני ברכיים ומרפקים.

מקום הרכיבה – המדרכה אינה מקום לרכיבה. לא לאופניים וגם לא לקורקינט ובפרט בקורקינט חשמלי שהסכנה גדולה יותר וכל התנגשות תהפוך לחזקה ועוצמתית יותר.

הכביש גם הוא מקום מסוכן מדי לרכב עליו, לכן יהיה מומלץ לרכב רק בשבילים המיועדים לכך או בחנין שמתחת לבית.

איך לרכב – לא ניתן לילד לצאת עם הקורקינט החשמלי לפני שנראה שהוא אכן יודע היטב לרכב עליו.

בכך נשמור על בטיחות ילדנו.