דבק לכריכת ספרים צריך להיות מתאים וברמה איכותית כדי להנות מהדבקה יעילה לספרים שלכם למשך שנים רבות. אז איזה דבק מתאים לכריכת ספרים ומדוע חשוב שלא להשתמש בכל סוג דבר שעולה לכם לראש?!

דבק לכריכת ספרים 

רוב כורכי הספרים מעדיפים להשתמש בדבק לבן PVA (פוליוויניל אצטט). הוא מוצר נטול חומצות וייבוש גמיש. הוא מומלץ לחלוטין על ידי רבים מהכורכים לתיקון ספרים. הדבק הזה מתייבש באופן ברור וגמיש. לכן רבים משתמשים בו לתיקון ספרים. 

בנוסף, אתם יכולים להשתמש בו בכל סוג של פרויקט מלאכה כזה או אחר. הוא באמת דבק שמתאים לכל מטרה עבור ספרים מסוגים שונים.

איזה דבר הכי יעיל לספרים? 

אנו מציעים לכם לנסות למצוא דבק נטול חומצות באתר גולבי אביזרים ופרזול. דבקים שאינם נטולי חומצות יאכלו בסופו של דבר את הנייר. אם הדבק הוא נטול חומצות, הוא יצוין בבירור על התווית. אם אין מידע על מרכיבי החומצה של הדבק, נניח שהדבק אינו נטול חומצות.

מהו דבק PVA 

דבק PVA הוא נוזלי אך לא כולם אותו דבר. דבק זה הוא עבה יותר וכמו שנאמר דביק ולא ניתן להסקה. לא קל למקם נייר מחדש עם הדבק הזה, אך מצאנו כי סוגים של דבקים עבים עובדים היטב על תיקוני כריכות ספרים.

בעת תיקון דפים, אנחנו ממליצים להשתמש באחד מדבקי התיקון של ברודרט. ניתן לדלל אותו במים אם הוא סמיך מדי. 

כמובן שלפני כל הדבקה, שאלו את המוכר האם הוא הדבק שיתאים לכם ולצרכים שמיוחדים שלכם. דבקים שנועדו להדבקת עץ או מתכת, מין הסתם שלא יתאימו להדבקת ספרים. לכן, סקירה אחר דבק טוב תהיה טובה לאופן השימוש שלכם בכריכת ספרים.