עולם הטיפוח משתנה בתדירות גבוהה, ומידי שנה יוצאים לשוק מגוון מוצרים חדשים במטרה לשפר את מראה העור ולהעניק לו את הלחות הנחוצה לו. איך יודעים מהי שגרת הטיפוח הנכונה ביותר? ועל אילו שלבים אסור לוותר? הכל במאמר שלפניכן.

לבחור את שגרת הטיפוח הנכונה

כדי שתוכלו לבחור את שגרת הטיפוח הנכונה ביותר בעבורכן, יש להבין מהו סוג העור שלכן, משום שטיפול בעור יבש, יהיה שונה מטיפול בעור שומני, ובייחוד אם מדובר בעור שנוטה לאקנה. ניתן לאבחן את סוג העור באופן עצמאי, או לחלופין לגשת לקוסמטיקאית שתסייע לכן בנושא.

מוצרי טיפוח מומלצים במיוחד

קולגן

אי שם בגיל 30 (ולעיתים אפילו לפני), הגוף מפסיק לייצר קולגן, מה שמוביל ללא מעט שינויים פיזיים בעור הפנים ובגוף. ובכן, צריכה של קפסולות קולגן תורמת לטיפוח, משום שהקולגן מסייע להפחתת הקמטים, ותורם למראה עור זוהר וקורן יותר. כמו כן, הוא עשוי לסייע גם לנראות הציפורניים.

תכשירי ניקוי לעור הפנים

יש לא מעט סוגים של תכשירי ניקוי לפנים, החל מסבון מקציף, דרך תחליב עדין ועד למי פנים או מים מיסלריים. חשוב לנקות את העור היטב, ובייחוד לפני השינה, על מנת להסיר לכלוכים שהצטברו עליו במהלך היום. כמו כן, ישנה חלופה טבעית למוצרי הניקוי השונים, כשניתן לנקות את הפנים באמצעות שמן קוקוס, ולאחר מכן לנגב את השמן מהפנים באמצעות מטלית לחה (ספוגה במעט מים חמים). אגב, חשוב מאוד להסיר את האיפור לפני השינה, ולו כדי למנוע פצעונים או סתימת נקבוביות בעור.

מוצרי טיפוח שמעניקים לחות לעור הפנים

קרם לחות מעניק לעור שלכן לחות, כשישנם קרמים שמתאימים ליום ויש כאלה שמתאימים ללילה. כך או כך, כדאי למרוח קרם לחות לפני האיפור, על מנת לשמור על עור הפנים. כמו כן, ניתן להשתמש בסרום ייעודי, כשכיום יש מגוון רחב של סרומים, חלקם שומניים יותר וחלקם שומניים פחות. מה שכן – יש להתאים את המוצרים לסוג העור שלכם.

מוצרים טיפוליים

מוצרים טיפוליים כמו מסיכת פנים או פילינג עדין לפנים ניתן להתאים לכל אחת בהתאם לסוג העור שלה. יש לא מעט סוגי מוצרים, והמבחר בהחלט מאוד מגוון.

שלבי הטיפוח

שלבי הטיפוח יכולים להשתנות מאחת לאחת, משום שזה תלוי בשגרת היום שלכן, אם אתם נוהגות להתאפר, ואילו מוצרי טיפוח משמשים אתכן בתדירות גבוהה. בדרך כלל השלב הראשון בטיפוח הוא ניקוי העור באופן המיטבי, ורק לאחר מכן מורחים את כל מוצרי הטיפוח השונים. מסיכת פנים נהוג למרוח על העור אחת לשבוע או שבועיים.

 

בהצלחה.