אם התחלתם ללמוד גיטרה, אבל עדיין לא התארגנתם על כל הציוד, אולי אתם עדיין לא בטוחים שאתם רוצים לנגן על גיטרה, אולי אתם לא יודעים כמה זה קשה או קל, בכל מקרה, קייס לגיטרה הוא חובה כדי שההשקעה שלכם לא תלך לפח.

כדי להבין למה כל כך חשוב הנרתיק לגיטרה, חשוב להבין לפני זה איך בנויה הגיטרה. הגיטרה, כמו הרבה כלי נגינה היא מוצר עדין ומעוצב. מה שעלול לקרות ללא נרתיק זה שריטות שיהרסו את המראה של הגיטרה ואת הציפוי העדין. חמור מכך, אם הגיטרה נופלת ללא נרתיק עלול לקרות נזק בלתי הפיך לגיטרה עצמה על ידי חור או סדק.

אז איזה סוג קייס כדאי לקנות? ולמה כדאי לקנות אותו מיד ביחד עם הגיטרה? המשיכו לקרוא כדי לדעת. 

איך לשמור על הגיטרה?

כדי לשמור על הגיטרה יש צורך בנרתיק שיגן עליה מפני נפילות שעשויות וקורות כל הזמן. חשוב להבין שגיטרה עשויה פרקים ולכן, כאשר היא נופלת ללא נרתיק, היא עלולה להישבר. 

בדרך כלל כאשר גיטרה נסדקה, לא בטוח שתשימו לב לשינוי בצליל. רק חדי אוזן יוכלו לשמוע שהצליל של הגיטרה לא אותו דבר וגם אם תשתמשו בטיונר המתקדם בעולם לא תוכלו להחזיר את הצליל לרמה המדויקת.

סיכון נוסף שעלול להיות כאשר אתם משתמשים ללא נרתיק זה שאחד המיתרים יקרע. אם הגיטרה תיפול על המיתרים, מכיוון שהמיתרים מתוחים הם עלולים להיקרע. 

אמנם רצוי שתמיד יהיו לכם מיתרים חלופיים, אבל לא בטוח שאתם יודעים לסדר אותם לבד ולכן, כדאי להימנע מלהגיע למצב שבו אחד המיתרים קרועים והגיטרה יוצאת מכלל פעולה. 

 

אולי יעניין אותך גם מיתרים לגיטרה