החורף פה בארץ הוא לא מה שנקרא חורף אמתי. אך עם זאת, פעמים רבות בעונת החורף, אנו מופתעים לגלות שהמעלות יורדות מיום ליום עד שהם צונחות אל מתחת לאפס. בפרט באזורים מסוימים בארץ בהם טמפרטורה של מספר מעלות מתחת לאפס הם לא דבר כה נדיר. רבים די זונחים את ענין חימום הבית כי הם חושבים שזה לא אמור לקרות יותר מידי אז אולי לא שווה להשקיע. אבל בוא נגיד שימי הקור הסגריריים לא שווים את החיסכון.

אז בואו נכיר כמה פתרונות חימום לבית שכדאי להכיר. את חלקם אתם בוודאי מכירים אך תופתעו לגלות שיש פתרונות חימום שאתם לא מכירים. בואו נתחיל.

מתעניינים במחסן גינה פנל מבודד אבירים לגינה או ריהוט גן? בקרו באתר שלנו >>>

חימום לבית

מזגן: המכשיר שכולנו מכירים והוא קיים בכל בית. מכשיר חשמלי זה הוא נוח מאוד. הוא מתאים לכל עונות השנה, לחורף, לקיץ ולכל עת.

היתרון הגדול של המזגן הוא העניין הכלכלי. העלות השוטפת של המזגן הוא די חסכוני. כמו כן יש לו יתרונות רבים נוספים כמו פיזור הקור או החום. מכיוון שהוא תלוי בגובה הוא יכול להשפיע על טמפרטורת החדר במהירות.

רדיאטור: בניגוד למזגן, אמנם מכשיר זה אינו מחמם את כל החלל כולו, כמו כן הוא גם צורך חשמל רב באנרגיה גבוהה. לעומת זאת, לרדיאטור יתרונות רבים: החום שמפיץ הרדיאטור הוא לא יבש. בניגוד למזגן שמייבש את כל האוויר בחדר. כמו כן, ניתן לנייד אותו בקלות רבה מחדר לחדר ואין בו גם סכנת התלקחות.

מפזר חום: למעשה, נראה שמכשיר זה דומה מאוד לרדיאטור בניידותו ובגודל המכשיר, אך קיימים ביניהם מספר הבדלים.

בניגוד לרדיאטור, המפזר מתחמם במהירות, אך הוא מחמם רק נקודתי ולא את כל החלל.