הצילו! הסתבכתי בפלילים בלי שום כוונה. הצלחתי להינצל מהבוץ, רק בגלל שפניתי לעורך דין פלילי. עורך הדין, נתן ליווי וייעוץ צמוד במהלך שלבי החקירות, ובסוף דאג לסגור את התיק הפלילי בתנאים מסוימים.

לא תמיד אשמים בהסתבכות: לא כל נאשם, עושה עבירה בזדון. אזרחים רבים, מסתבכים בתמימות וחוסר ידע. נופלים בפח- ויכולים לשלם על כך בהרשעה ומאסר.

פניתי לעורך דין פלילי מהשלב הראשון

אין ספק, שהדרך הטובה ביותר להינצל מהבוץ של הסתבכות בפלילים, היא פנייה לעורך דין פלילי, כבר מהשלב הראשון של ההסתבכות. בדרך כלל, השלב הראשון בהסתבכות- הוא כאשר יש זימון לחקירה.

על מה החקירה? פעמים רבות יש זימון לחקירה, מבלי שיגידו לנאשם על מה החקירה. לכן, חשובה מאוד ההדרכה כיצד להתנהל בחקירה.

חשוב מאוד שבשלב החקירות, יהיה ליווי וייעוץ צמוד של עורך דין. חשוב מאוד שהפנייה לעורך הדין, תהיה מיד לאחר הזימון לחקירה.

הפגישה הראשונה עם עורך הדין לפני החקירה: חשוב לקיים את הפגישה עם עורך הדין, לפני ההגעה לחקירה. בפגישה, חשוב מאוד לקבל הדרכה על הזכויות בחקירה, וכיצד להתנהל נכון במהלך החקירה, על מנת לא להסתבך יותר.

לפעמים- אפשר בטעות להסתבך קשה בשלב החקירה: לכאורה, שלב החקירה, נראה שלב קל. אולם, שלב זה, יכול להוות מלכודת. לפעמים, שלב החקירה יכול להסתיים במעצר. השלב הקריטי ביותר לצאת מבוץ של תסבוכת פלילית, הוא לא להסתבך בחקירה. לפעמים, אמירות לא נכונות בחקירה, יכולות להוות בסיס להגשת כתב אישום והרשעה.

אם הנחקר עובר את שלב החקירה, מבלי להסתבך במהלך החקירה, נוצר בסיס לשלב סגירת התיק.

עורך הדין סגר את התיק בהסדר מותנה

היה קל להסתבך בפלילים. אבל, כדי לאפשר לצאת מהבוץ הפלילי, עורך הדין סגר את התיק הפלילי, תוך כדי ביצוע הסדר מותנה. בהסדר, ישנם סנקציות שונות שהמערכת המשפטית מטילה. אולם, עדיין, ההסדר מאפשר למנוע הגעה לבית משפט. סגירת התיק, מאפשרת את מחיקת הרישום הפלילי, מה שימנע בעתיד תשובה חיובית בבדיקת רישום פלילי כשרוצים למשל להנפיק תעודת יושר במשטרה.

השלב האחרון – מחיקת הרישום הפלילי

השלב האחרון בו מסייע העורך דין הפלילי, הוא מחיקה של הרישום הפלילי. חשוב מאוד למחוק רישום פלילי, על מנת להתקבל בקלות לעבודה ולימודים. רישום פלילי, הוא כתם לחיים, שמומלץ למחוק ברגע שניתן.

קראו גם: 5 דרכים למצוא את העסק שלך!