אחת הבקשות הכי חשובות והכי משמעותיות שאנחנו יכולים למצוא בתחום המסים היא, בקשה להחזרי מס. אנחנו יכולים למצוא לא מעט אנשים שמגישים בקשה כזו במהלך חייהם הבוגרים, בגין סיבות שונות. חלקם עושים זאת מאחר והם שינו מקום עבודה, מקום מגורים, הסטטוס האישי שלהם השתנה, ואחרים עושים זאת בגין מצב מיוחד בו הם נמצאים ובגינו הם זכאים לקבל החזר מס.

השאלה הנשאלת היא, כיצד מגישים בקשה לבדיקת זכאות להחזר מס, כיצד עושים את זה בצורה נכונה. חשוב לציין, כל אחד יכול להגיש בקשה להחזר מס, אין צורך להיעזר בהכרח באנשי מקצוע, מצד שני, אם אנחנו רוצים לבצע את התהליך כמו שצריך, בצורה מקצועית וטובה, אזי יהיה נכון מצידנו לפנות אל איש מקצוע שימלא עבורנו את הטפסים ויגיש אותם בצורה נכונה ובזמן.

כיצד מגישים את הבקשה בפועל?

בשלב הראשון יש לרכז את כל ההכנסות שלנו, וכנגד יש לרכז את כל ההוצאות, קיזוזים, פטורים וניכויים אישיים שמגיעים לנו. למשל, אנחנו יכולים לספק נתונים על נקודות זיכוי שמגיעות לנו, קיזוזים בגין הכנסות שונות, ועוד. כל פרט על נתונים כספים שיכולים לעזור לנו בהקשר הנ"ל. לאחר מכן, אנחנו לבצע הפחתה של ההוצאות וההכנסות, ואז אנחנו יכולים לראות כמה מס אנחנו אמורים לשלם.

בשלב השני, אנחנו מגישים את חישוב סכום המס לפני כל הזיכויים ונקודות הזיכוי השונות שמגיעות לנו, אחרי שמבצעים את החישוב של כל הנתונים הנ"ל, אפשר לראות כמה מס אנחנו אמורים לשלם וכמה החזר מגיע לנו ביחס לכמה ששילמנו.

> קראו על מס הכנסה לשכירים ואיך אפשר לקבל כסף חזרה מהמדינה

צריך לציין, גם רשות המסים תבצע את אותה בדיקה, בהתאם לנתונים שאנחנו מספקים ובהתאם לנתונים שבידה. ייתכן שהיא תגיע לתוצאה דומה לשלנו וייתכן גם שהיא תגיע לתוצאה הפוכה, קרי, שנותר לנו הפרש אותו אנחנו צריכים לשלם. עלינו לקחת את זה בחשבון כשאנחנו מגישים בקשה להחזר מס.

כאמור, ישנה רשימה של אנשים שיכולים לקבל החזר מס, הן שכירים והן עצמאים. כל אחד יכול לפנות ליועץ מס שיבצע בשבילו את הבדיקה ויגיש עבורו את המסמכים הנדרשים בנושא.