המדפסת מהווה מוצר נחוץ לרבים מאיתנו והוא השלישי ברשימה אחרי הטלפון הנייד והמחשב. כי בעידן שלנו, מרבית החומרים שלנו מאוחסנים במחשב הנייד או הנייח. כמעט כל דבר מגובה במחשב, אם אלו מסמכים חשובים, העתקי קבלות שונות וכמובן תמונות מזכרת מאירועים שונים.

כאשר אנו מעוניינים להפוך כל חומר ווירטואלי שלא יהיה למוצר פיזי מודפס, אנו נדרשים לעזרתה של המדפסת. המדפסת היא המכשיר אשר מתחבר למחשב ודרכו ניתן להדפיס את המסמכים והתמונות שמאוחסנים במחשב. המדפסת היא מוצר נחוץ בכל מקום שבו קיים מחשב, אבל בטרם ניגש לרכוש אותה, חשוב שנבדוק היטב את איכות המוצר על מנת שנוכל להיות בטוחים כי קנינו מוצר איכותי אשר ישמש אותנו לאורך זמן, לקנייה טובה – הקליקו.

איזו מדפסת מתאימה לי?

קיים בשוק מגוון גדול של מדפסות מחברות שונות, בעלות אפשרות של הדפסה צבעונית או הדפסה בשחור לבן בלבד. ישנן מדפסות משולבות הכוללות פקס וסורק מסמכים. ישנן מדפסות אשר מיועדות לשימוש ביתי ולהדפסה של כמויות קטנות וישנן מדפסות גדולות יותר אשר מתאימות להדפסה של כמויות ומשמשות בעיקר לבתי דפוס.

כדי להתאים את המדפסת למטרה שלשמה רכשתם אותה (בדומה להתאמה של כסא הגיימינג לגיימר) עליכם לבדוק היטב מה היא כוללת והאם אתם מעוניינים להשתמש בה רק לצורך הדפסה רגילה או שיש לכם צורך גם בסורק מסמכים ובאופציה לשליחת פקסים.

מדפסת ביתית לעומת מדפסת משרדית

אם החלטתם לרכוש מדפסת חדשה לבית או לעסק עליכם לבדוק אילו מדפסות מתאימות עבורכם, כמה דפים אתם הולכים להדפיס והאם חשובה לכם איכות ההדפסה או שאתם רוצים להדפיס רק מסמכים בשחור לבן.

יש שני סוגים עיקריים של מדפסות – מדפסות דיו, שהן פשוטות יותר ולכן מחירן זול יותר והן מתאימות בעיקר לשימוש ביתי מכיוון שלמרות שאיכות ההדפסה שלהם היא טובה, היא אינה מתאימה להדפסה של כמויות גדולות של דפים. קיימות גם מדפסות לייזר, שהן חזקות יותר ומיועדות להדפסת כמויות גדולות של דפים ולכן הן מתאימות לשימוש משרדי ולבתי דפוס.

בכל מקרה, כאשר אתם ניגשים לחנות על מנת לרכוש מדפסת חדשה, התייעצו עם המוכר והוא יעזור לכם לבחור במוצר המתאים לכם ביותר.