יהודים רבים אשר עברו את מאורעות השואה הקים בגרמניה זכאים לפיצויים מהממשלה הגרמנית. על מנת לקבל את הפיצויים יש תחילה לעמוד במספר קריטריונים חשובים. הראשון שבהם הוא כמובן הוכחה לכך כי אכן מדובר בניצול שואה אשר שרד את אחד מהגטאות המופיעים ברשימה המפורטת. הקריטריון השני הוא ההוכחה לכך שניצול השואה עבד בגיטאות מרצונו החופשי וללא כפייה. רק לאחר בחינת הקריטריונים הללו ניתן להתחיל ולהגיש את תביעת הפיצויים. תהליך התביעה אינו מסובך מידי אך הוא כולל מספר שלבים חשובים אותם נציג לפניכם כעת.

שלב אחר שלב- כך תגישו תביעת פיצויים

יהודים רבים נפגעו באופן אנוש במלחמת העולם השנייה ועל פי חוק זכאים לפיצוי מהממשלה הגרמנית. על מנת לקבל את אשר מגיע להם יש צורך בהגשת בקשה מסודרת. בשלב הראשון יש למלא את טופסי הבקשה בשפה האנגלית או בשפה הגרמנית בלבד. את הטופס ניתן להוריד מהאינטרנט ולמלא אותו באופן עצמאי. אל הטופס יש לצרף צילום של תעודת הזהות של מגיש הבקשה, תלוש המעיד על כל קבלה של רנטה מסוימת במידה וקיימת וכמובן כל מסמך המעיד על כך שהתובע עבד באחד מהגטאות בגרמניה. רצוי לצרף כל טופס נוסף אשר יכול להועיל לבקשה. לאחר מילוי הטופס באופן יסודי וצירוף כל המסמכים הרלוונטיים יש לשלוח את הבקשה אל חברת BADV.

תפקידו של עורך דין

פעמים רבות כאשר אנו עומדים בפני הליך בירוקרטי אנו לא מוצאים את עצמנו חסרי אונים. כל תהליך בירוקרטי דורש זמן רב וכוחות נפש מרובים בעיקר כאשר מדובר בנושאים אשר עלולים לעורר בנו כאב ישן. במקרים רבים, במיוחד כאשר מדובר בדרישה של כספים אשר מגיעים לנו, רצוי להיעזר בסיוע של עורך דין מקצועי שחי את התחום כבר שנים רבות כמו עו"ד סיבר וויצקר. סיוע של עורך דין דווקא בתביעה מעין זאת יעזור לכם לעשות סדר בדברים, למצוא את כל המסמכים הרלוונטיים גם במידה והם אינם בידיכם כרגע ולקדם את התהליך באופן הנכון ביותר אשר יבטיח לכם את קבלת הקצבה אשר מגיעה לכם בזכות.

הגשת תביעת פיצויים

ניצולי שואה רבים זכאים כיום לפיצויים וכן לקצבה חודשית ממשלת גרמניה בגין הפרעות והקשיים אותם הם חוו במהלך מלחמת העולם השנייה. מכיוון שמדובר בהליך בירוקרטי אשר עלול להיות מתיש רבים מוותרים על זכאות זאת ואינם עושים דבר על מנת לממש אותה. בכדי לאפשר לניצולי השואה לקבל את אשר מגיע להם ניתן כיום להיעזר בשירותיהם של עורכי דין המתמחים בדיוק בנושא ספציפי זה על מנת לאפשר לאותם ניצולים לחיות את חייהם בכבוד הראוי להם. 

אולי יעניין אותך גם פיצוי לדור שני של ניצולי שואה