המאמר באדיבות יהודה אבלס

לפני שנסביר לכם בדיוק מה זה אישור הסכם גירושין, איך משיגים אותו ולמה צריך אותו, כדאי לדעת שלהסכם יש כוח משפטי רק לאחר שקיבל אישור מבית המשפט או לחילופין מבית הדין הרבני. אז מה זה? האם ניתן לבטל או לשנות את ההסכם לאחר שאושר? הכול לפניכם.

מה זה הסכם גירושין?

כאשר בני זוג נשואים מחליטים על גירושין, עליהם להסדיר נושאים רבים ומגוונים הקשורים לחייהם המשותפים. הסכם גירושין נותן לבני הזוג לבצע את ההסדרה בהסכמה בנוגע לכל סוגיות הגירושין ללא התערבות של ערכאות.

מלבד סידור הגט, על בני הזוג להחליט על עוד נושאים שונים כמו משמורת ילדים, חלוקת רכוש, חלוקת חובות, דמי המזונות ועוד.

בכדי לנסח הסכם גירושין מסודר ומקיף, על בני הזוג לפנות לעורך דין לענייני משפחה, על מנת שיעזור להם, במידה והם אינם מסוכסכים אלא מפרקים את החבילה מסיבות טכניות, יקל עליהם מאוד לעבוד עם עורך דין אחד משותף.

כאמור, בכדי שלהסכם הגירושין יהיה תוקף משפטי, יש לפנות לבית המשפט או לבית דין רבני על מנת לקבל את האישור על ההסכם ושיקבל תוקף של פסק דין.

אישור הסכם גירושין

אז איך מקבלים אישור הסכם גירושין? בני זוג שרוצים לקבל אישור להסכם הגירושין שלהם עליהם להגיש בקשה משותפת אל אחת מהערכאות המשפטיות.

יש מספר נקודות שעל בני הזוג לדעת בהקשר לקבלת אישור הסכם גירושים:

  1. בקשה לאישור הסכם כרוכה בתשלום. אל הבקשה יש לצרף גם עותק של ההסכם החתום בידי שני הצדדים.
  2. לאחר מכן, נתקיים דיון משפטי על מנת לוודא ששני הצדדים חתמו מרצון וכי הם מבינים את משמעות ההסכם. לאחר כל ההליך המשפטי הם יקבלו את האישור.