נחשים הם דבר שקיים באופן די טבעי במדינת ישראל, שבה ישנם עשרות של זנים שקיימים וכוללים נחשים ארסיים ונחשים שהם כאלה שכלל אינם מציבים כל סוג של סכנה לאנשים. הבעיה עם נחשים היא העובדה כי הם אינם חביבים על בני האדם, וזה בלשון המעטה, וכאן עולה הצורך כי את הנחשים ירחיקו מסביבה של בני האדם בצורה יעילה ולשם כך קיימים לוכדי נחשים שעבור העבודה שלהם בדיוק כמו עובדים אחרים מקבלים שכר. זו עבודה מאוד מסוכנת, ואדם שנמצא בשעת סכנה יבין את העלות שמשקפת גם את הסכנה שניצבת בפני הלוכד עצמו בשעת העבודה.

פונים רק ללוכד נחשים

ברגע הראשון שבו רואים נחש זה חשוב להבין כי צריכים להתרחק מן המקום באופן זהיר ולא לנסות ללכוד או לפצוע את הנחש באופן עצמאי. הנחש שאותו רואים הוא יכול להיות מן הסוג שאינו ארסי, ואם הוא אכן ארסי, הסיכון של הכשה יכול להיות גבוה וכזה שלא בהכרח עבורו מקבלים בזמן את הטיפול המתאים במצב מסכן חיים. בקיצור ולעניין, אם רואים נחש בסביבה חייבים לפנות אל לוכד נחשים על מנת שזה ינחה את המתקשר מה לעשות, ולאחר שהלוכד מגיע אל המקום הוא יאתר וילכוד את הנחש המדובר לצד ביצוע של סריקה של המקום באופן יסודי על מנת לוודא כי במקום הזה לא נמצאים נחשים נוספים.

עלות לפי סוג הקריאה

אז כמה עולה לכידת נחשים? לא כל לכידה של נחש היא כזו שאר תגיע אל אותו המחיר שאותו יגבה בסופו של דבר לוכד הנחשים. ממה מורכב השינוי הזה של המחיר? הדבר תלוי במורכבות של הלכידה שאר נדרשת מאותו לוכד הנחשים, כשאר לפעמים מדובר במיקום שאליו קשה להגיע או באיתור ולכידה של מספר גדול של נחשים. באופן כללי הלוכד יגבה מחיר גבוה יותר לפי המרחק שאותו הוא צריך לעשות עד להגעה אל המקום, בהתאם לשעה שבה מתבצעת הקריאה ובהתאם ליום חול או יום חג/שבת. העלות הממוצעת היא בין 400 ₪ לקריאה פשוטה לבין 800 ₪ לקריאה שנחשבת לכזו שבה יש מורכבות יותר גבוהה.