חלוקת רכוש לאחר גירושין מתבצעת בדרך כלל במידה שווה בעבור כל הכסף והנכסים שהרוויחו בני הזוג במהלך תקופת הנישואין שלהם. לצד זאת, ישנם מקרים עם חלוקה שונה, כך למשל, אם ישנו הסכם ממון, אזי החלוקה תהיה כפופה אליו ובהתאם למה שהסכימו לו בני הזוג טרם החתונה.

פנייה אל טוען רבני לייצוג בבית הדין

במידה ואתם מתכוונים להתגרש ותרצו להבטיח שהחלוקה תהיה לטובתכם, יהיה חשוב שתפנו אל טוען רבני אשר יוכל לייצג אתכם ולאפשר לכם לקבל ייצוג הולם בבית הדין הרבני. בעזרתו תוכלו להציג את הטיעונים שלכם והדרישות בכל הנוגע לחלוקה או לרצון לשנות אותה ובמקרים מסוימים יהיה ניתן להגיע להצלחה עם כך. הכול תלוי בנסיבות המקרה.

בחינה של סיבת הגירושין

דבר נוסף שישפיע על חלוקת רכוש לאחר גירושין יהיה הסיבה בגינה התרחשו הגירושין. לפיכך יהיה צריך ליצור קשר עם טוען רבני אשר שיוכל להסביר לכם טוב יותר על הסיטואציה בה אתם נמצאים מבחינת הזכויות שמגיעות לכם וזאת כל עוד מדובר על ההליך הזה. כך תוכלו לקבל החלטה הרבה יותר חכמה בעצם ולהבין כיצד לפעול בכל הנוגע לנושא הזה.

במקרים רבים החלוקה תקבע בבית המשפט

לבסוף עליכם להבין כי ישנם לא מעט מקרים בהם חלוקת רכוש לאחר גירושין תקבע אך ורק על ידי שופט. לאור זאת יהיה חשוב להיות סבלניים ולהבין היטב את המצב בו אתם נמצאים וזאת על מנת שתוכלו לפעול בצורה מושכלת ולהשיג מענה מיטבי בכל הנוגע לכך. בדרך זו כל אחד מכם יוכל לראות כי הוא יהיה במצב הרבה יותר טוב מבחינת חלוקת הרכוש ולא תצטרכו לדאוג בנוגע לאף פרט במהלך הדרך.