מגיע שלב בחייו של הילד שבו הוא כבר פחות מעוניין לשבת בעגלת הטיול אך עדיין הליכתו אינה מבוססת ויציבה מספיק, בשביל לטייל אתו ברגל. זהו בדיוק הרגע להעביר אותו לתלת אופן. הילד ייהנה מרכב חדש ומרתק וזהו השלב הראשון בדרך לרכיבה על אופניים. 

מה זה תלת אופן

אלה הם אופניים נמוכים בעלי שלושה גלגלים וכיסא מאובטח לישיבה בטוחה של התינוק. אופני תלת אופן מגיעים בדרך כלל עם חגורות לקשירה לבטיחותו של הרוכב ומוט ארוך להיגוי ושליטה של ההורה. בתחילה ההורה ידחוף את התלת אופן והפעוט יניח את רגליו על הדוושות וירגיש את התנועה. בהמשך ידחוף הפעוט את רגליו על הרצפה ובכך יצור תנועה. כשהוא ילמד לשלוט בכך יוכל להניח את הרגליים על הדוושות ולפדל בעזרתן, התהליך קורה כמעט באופן טבעי. ישנם דגמים רבים של אופני תלת אופן, הבסיס של כל האופניים הוא דומה והשינויים הם ברמת הגימור וההידור והם שמשפיעים על ההבדלים במחיר. 

מה חשוב לדעת כשקונים תלת אופן? 

איך בוחרים תלת אופן לתינוקות  – חשוב מאוד להתאים את תלת האופן לגילו של הילד ולגודלו. ישנם אופני תלת אופן שבהם אפשר לשנות את גובה הכיסא ומרחקו מהדוושות וכך להתאים את האופניים לגודלו של הילד. אופניים כאלה ישמשו לתקופה ארוכה יותר, אך חשוב לבצע את ההתאמות הנדרשות לפי גודלו של הילד. 

דבר נוסף שקשור לנושא איך בוחרים תלת אופן לתינוקות הוא לבדוק את אמצעי הבטיחות בתלת אופן. וזאת בהתאם לגילו. בהנחה שאתם רוכשים את המוצר בחנות מוכרת וידועה סביר להניח שהיבואן עומד בתקנים המוגדרים בחוק. בדקו שאין בליטות או חומרים העלולים להיות מסוכנים לילד או לבריאותו.  מידע נוסף באתר smart trike