המאמר באדיבות כיף לחיות

חיות מחמד זקוקות למזון איכותי וטוב כדי להתפתח היטב וליהנות מאיכות חיים טובה. העובדה שהחיות עברו תהליך מלאכותי של ביות הופך את התאמת המזון למאתגר יותר. שכן אנו מונעים מהחתול לדאוג לעצמו למזון כפי שהיה עושה אילו היה גדול בתנאים טבעיים. מה שמטיל עלינו את האחריות להאכיל ולספק לו את כל הצרכים שלו על הצד הטוב ביותר.

בחירת המזון – טובת החתול לנגד עינינו

כאשר בוחרים מזון לחתולים חובה לזכור כי טובת החתול צריכה להיות לנגד עינינו. כלומר, חשוב לנו לאתר מזון לחתולים שיתאים לו, יהיה ערב לחיכו, ויספק לו את כל המרכיבים הנחוצים לו להתפתחות נאותה. בשלב זה נמצא בחנויות הייעודיות מבחר נרחב של מוצרים מזון לחתולים. מותגים שונים מכל העולם מייצרים מוצרים אלו, ואנו צריכים לאתר את המוצר המתאים והטוב ביותר. בבחירת המזון יהיה עלינו להתחשב בכמה מרכיבים. בין היתר נצטרך לבדוק את אחוז החלבון שקיים במזון, את רשימת הרכיבים שכלולים בו, את ההתאמה לגודל החתול וכן הלאה.

במקרים מיוחדים יהיה צורך לבחור מוצרים היפואלרגנים. כמו כן יש לבחור עבור גורי חתולים או עבור חתולה הרה מוצרי מזון ייעודיים שמכילים רכיבים נחוצים בכמות מתאימה. בכל מקרה נכון לקבל המלצה מוורטינר לגבי המזון הטוב והמתאים ביותר לחתול בהתאם למצבו, גילו, גזעו וכן הלאה. במידה והווטרינר מכיר את החתול ההמלצה עשויה להיות טובה ומדויקת יותר ולספק לנו מידע נכון ורלוונטי. כזה שיאפשר לנו לבחור בביטחון את המזון הטוב והמתאים ביותר לחתול שלנו. כל מה שנשאר זה למצוא את האוכל שהחתול אוהב ושמח לאכול. מכאן ואילך עלינו לזכור מהו המזון הרצוי לחתול, מה הוא אוהב ואיזה מהם משפר את ההרגשה הכללית שלו.