עבור אנשים רבים, בחירת תמונות לבית היא משימה מורכבת, שאין להם מושג איך לגשת אליה, אבל יש כמה כללים פשוטים שיעזרו לכם לבחור נכון ולשדרג את המראה של כל חדר בבית:

 

פלטת צבעים

הכוונה היא ל 3-5 צבעים בולטים, שולטים בעיצוב של כל חדר. לפי כלל זה, יש לבחור תמונות שיש בהן את הצבעים השולטים בחדר. צבעים אלה קיימים ברהיטים, על הוילונות, על הקיר וגם נוכחים באביזרי נוי שונים בחלל. התאמה של צבעי התמונה לצבעים השולטים בחדר, תבטיח לשם שילוב מוצלח של צבעים, שמירה על קו אחיד והרמוני.

 

גודל ומיקום

כאן מדובר על כלל פשוט יחסית, שקל ליישם. בוחרים תמונה גדולה לקיר גדול וריק, או תמונה קטנה לקיר קטן. אשר גם לבחור מספר תמונות קטנות לקיר גדול, בתנאי שהן מסודרות בצורה אסתטית, נעימה לעין וגם שומרות כל הכלל הראשון.

 

נושא

אמנם תמונות משפחתיות הן המובילות בעדיפות ברוב הבתים, אבל חשוב לבחור תמונות שהנושא שלהן הולם את החדר בו הן תלויות. בפינת האוכל למשל, מומלץ לתלות דווקא ציור, או צילום של נוף, פרחים, אוכל וכן הלאה. כך גם במטבח. לעומת זאת, בחדר השינה של ההורים מומלץ לתלות תמונה שיכולה לחזק את הזוגיות. זה יכול להיות זוג פרפרים, זוג פרחים, זוג אנשים מאוהבים וכן הלאה.

מנגד, בסלון, כדאי לזכור שמדובר על חלל ייצוגי, המשמש לעיתים קרובות לאירוח ולכן יש לתלות בו תמונה דקורטיבית, מתאימה, עם נושא ניטרלי.

 

לסיכום, אפשר לראות שבחירת תמונות לבית היא לא כל כך מסובכת, אם מתייחסים לכמה כללים פשוטים, אבל אם אתם לא בטוחים, תמיד אפשר לבקש עזרה של חברים שיש להם גישה טובה לנושא ויכולים לעזור.

 

אולי יעניין אותך גם תמונות לסלון