פשפש המיטה מהווה מטרד של ממש. ניתן למצוא פשפשי המיטה בכל מקום בעולם, בין אם מדובר על מקומות מוזנחים ולא נקיים ובין אם מדובר על מלונות 5 כוכבים, אף אחד מהם איננו חסין מפני הפשפש המדובר. פשפש המיטה לא עובר ממקום למקום אלא מועבר על ידי בני אדם באמצעות חפצים, מזוודות, ספרים, בגדים, קרטונים ועוד. אם חדר אחד בדירה נגוע בפשפש זה, קצב ההתפשטות של הפשפש יהיה מהיר מאוד גם לשאר חלקי הדירה.

 

עוד על פשפש המיטה

החממה העיקרית של פשפש המיטה הוא כמובן המיטות בבית או הספות. בחדר נגוע בפשפשים מעין אלה הוא יכול להימצא בכל מקום ובכל חריץ בחדר לרבות תמונות, בתוך המזגן, בתוך שקעי חשמל ועוד. בכדי לבצע הדברת פשפשי המיטה יש צורך ברישיון מדביר מיוחד הרלוונטים למבנים ושטחים פתוחים. רישיון מדביר ביתי רגיל לא מספיק לביצוע עבודה כנגד פשפש המיטה.

 

כיצד תדעו שיש אצלכם את פשפש המיטה

אם אתם מתעוררים בכל בוקר עם עקיצות בכל פלגי גופכם כאשר אתם ישנים על מזרן או ספה כלשהי, אם יש לכם כתמי דם על המזון וכתמים שחורים על המזרון או על הקיר, ככל הנראה מצויים אצלכם פשפשי המיטה.

פעולת ההדברה של פשפש המיטה תתבצע בכמה שלבים: שאיבת יסודית בשואב אבק בכל החדר, טיפול בקיטור למזרן ולמיטה בחום גבוה, הרתחת כל הבגדים מעל 60 מעלות וריסוס כל החדר הנגוע. בכדי שההדברה תעניק את התוצאות הטובות ביותר לאורך זמן רב, יש צורך לוודא כי המדביר מבצע הדברה שיכולה לחסל גם את הפשפשים עצמם, גם את הזחל וגם את ביצי הפשפשים. הדברה של הפשפשים בלבד לא מספיקה והם ישובו.

 

פנו אל חברת אגרנט ארנון למידע נוסף.