במבנים וותיקים נוצר עם השנים מצב שעמודי הבטון שהם יסודות הבניין מתחילים להתפורר, יש בהם ובקירות סדקים רבים, הברזלים חשופים במקומות רבים ולכן הם מלאים בקורוזיה ובחלודה והם יוצאים מהבטון כך שהם נראים לעיני כל.

מצבים בעייתיים של קירות ויסודות המבנה

עם השנים פגעי מזג האוויר נותנים את אותותיהם בכל יסודות המבנה, אפשר לראות קורוזיה, חלודה בטון מלא בנזקים, סדקים ועוד. גורמים נוספים שמשפיעים על כך הם רעידות אדמה, שיטפונות, דליקות ועומס יתר של משקל המבנה על היסודות.

השיקום ואיטום בטון ביטומני כולל טיפול בכל הליקויים שנראים במעטפת של הקירות החיצוניים והפנימיים, כדי שהם יחזרו להיות מבודדים ולאפשר לדיירים חיים תקינים של קור נורמטיבי בחורף וחום סביר בקיץ לעומת מה שהם חשים כעת, קור חודר עצמות בחורף וחום כבד מאד בקיץ.

שיקום הבטון בכל היקף הבניין 

קיימים כמה שלבים, מנקים את כל מרחב הקירות, מטפלים בכל הסדקים הן הדקים והן העבים ואוטמים אותם היטב באמצעות החומרים המתאימים. סיתות של הקירות במקומות שיש בכך צורך ומריחת ציפוי מאסיבי על פני כל השטח המורכב מאיטום צמנטי או ביטומני, בהתאם להתאמה הנכונה ביותר למרחב.

השלב הבא הוא ביצוע של ההדבקות הנדרשות ויציקה נוספת עם חומרי איטום, כדי להקיף את הקירות ואת היסודות ששופצו.

איכותה של עבודת שיקום בטון ביטומני

עבודה מסוג זה דורשת מקצועיות רבה ורק מי שמכיר נושא זה היטב, מיומן ומנוסה בה יכול לבצע את הפרויקט המורכב. 

זו הסיבה שבוחרים לכך אנשי מקצוע מעולים מאתר ביטומני שהתקבלה עליהם חוות דעת מצוינת לאור עבודות שהם ביצעו בעבר במיזמים דומים ובביצוע פעולות זהות. הם מקפידים על שימוש בחומרים בטיב מעולה ולפי התקן.