המאמר באדיבות   https://opticadoron.co.il

נכון להיום יש המוני דגמים של משקפיים, כאשר הרכבה של משקפיים הפכה להיות סוג של הצהרה לגבי חוש האופנה של כל אחד, וקצת פחות כזו אשר מתבצעת בראש ובראשונה על מנת להשיג הגנה מן השמש או תיקון של בעיית ראייה שממנה סובלים. יש אנשים אשר יש להם אוסף די מרשים של משקפיים שאותם הם מרכיבים לפי סוג מצב הרוח ואפילו לפי המקום שאליו הם הולכים, ובין כל אלה זה חשוב להבין כי שמירה נכונה על המשקפיים הללו תביא לשימוש רב שנים שממנו מרוויחים בייחוד אם מדובר ברכישה של משקפיים באלפי שקלים כמו משקפי מולטיפוקל.

מנקים רק עם מטלית ייעודית

דבר זה נכון גם עבור עדשות של משקפי ראייה וגם עבור עדשות של משקפי שמש. כשאר מבצעים רכישה של משקפיים מכל סוג שהוא, באופן די קבוע חנות האופטיקה עצמה מספקת את המשקפיים החדשים עם נרתיק אשר בו נמצאת מטלית ייעודית מבד  רך, כשאר הבד הזה כל מטרתו הוא לבצע ניקיון עדין לעדשות מבלי שבה יצור שריטות עליהן וישמר את הציפוי המבריק הזה לאורך של כמה שיותר זמן.

מניחים במיקום יציב

לא תמיד צריכים את המשקפיים על הפנים, וברגעים כאלה שבהם מניחים את משקפי הראייה או השמש בצד זה חשוב מאוד כי המיקום הזה יהיה יציב ככל האפשר על מנת שלא תהיה סכנה של נפילה ושבירת המסגרת או העדשות עצמן. לכן, הנחה של המשקפיים במקום שלא יכולה להיגרם בו תזוזה שמסכנת את שלמות המשקף הוא מיקום לא אידיאלי, וכדאי לחשוב לרגע טרם ההנחה של המשקפיים, ולוודא כי החלק של העדשות הוא תמיד למעלה ולא מכוון כלפי מטה בעת ההנחה. רצוי במצב מקופל.

שומרים בתוך נרתיק

כאשר יוצאים לטייל או לא צריכים לבצע שימוש במשקפיים בכלל זה חשוב שלא להתפתות להניח את המשקפיים בתוך תיק שבו יכול להיות פריט שישרוט אותם או אפילו יגרום לשבר של ממש. רצוי שלא להתעצל ולשאת נרתיק דק ונוח שבתוכו יש ריפוד שתמיד שומר על המשקפיים כאשר הם לא בשימוש. אם אין אחד בנמצא אפשר לפנות לחנות האופטיקה שלה יש תמיד כאלה למסירה ללקוחות שלהם בשמחה.