אנשים רבים בוחרים לנקב את תנוכי האוזניים שלהם, על מנת ליהנות מעגילים יפים ומעניינים, שיוכלו לתרום ללוק שלהם. רוב הנשים למשל, בוחרות להשקיע בהופעה שלהן באמצעות בחירה מושכלת של בגדים מחמיאים, איפור שמבליט את היתרונות שלהן וכמובן תכשיטים שונים שמוסיפים אור ועניין בפנים שלהן. בנוסף לשרשראות, לצמידים ולטבעות, העגילים נחשבים לתכשיט הנוצץ ביותר בפנים. אך על מנת לענוד עגילים, יש צורך לנקב קודם כל את האוזניים. אם בעבר היה צורך להשתמש באקדח ניקוב מיושן ומלחיץ, הרי שהיום ניתן ליהנות מניקוב אוזניים מהיר וידידותי יותר. עגילי ניקוב מהווים את הבחירה המושלמת, עבור כל מי שמעוניין לנקב את אוזניו. עם זאת, חשוב לדעת כי למרות העגילים הסטריליים, יש צורך לטפל באזור האוזן המנוקב, על מנת למנוע זיהומים ודלקות.

טיפים חשובים לצורך טיפול נבון בעגיל באוזן

אחד הטיפים החשובים ביותר, הוא כמובן לא לשכוח לשטוף ידיים לפני שנוגעים באזור הניקוב או בעגיל עצמו. ידיים מלוכלכות עלולות לזהם את האזור ולגרום לדלקת מכאיבה ולא נעימה. מעבר לכך, חשוב להקפיד למרוח את האזור בג'ל מיוחד לצורך הרגעת העור, דבר שאמור לזרז את ההחלמה. חשוב להקפיד למרוח את הג'ל בצורה יסודית מקדימה ומאחורה, פעמיים ביום. כמובן שבשום אופן אין להסיר את העגיל בחודש וחצי הראשונים לאחר הניקוב, היות והסרתו עלולה לגרום להחלמת החור. במידה שזה יקרה, יהיה צורך לעבור את כל תהליך הניקוב מהתחלה. כמו כן, מומלץ מאוד להימנע מכניסה לים או לבריכה בחודש הראשון לאחר ניקוב האוזניים, היות והמים עלולים לזהם את האזור ולגרום לנפיחות, אדמומיות, מוגלה וכדומה. במקרה כזה, מומלץ לפנות לרופא על מנת לקבל טיפול הולם. חשוב להדגיש כי ביומיים הראשונים לאחר ניקוב האוזניים, תיתכן אדמומיות ונפיחות באזור הניקוב. זוהי תגובה נורמלית לחלוטין, לכן אין שום צורך לחשוש. כמובן שאם התסמינים האלו אינם עוברים מעצמם, יתכן כי מדובר על תגובה אלרגית המצריכה התערבות רפואית.

לסיכום, ניתן למצוא לא מעט טיפים לגבי כיצד לטפל נכון בעגיל באוזן. הרעיון הכללי הוא כמובן לשמור על היגיינה ולהימנע מזיהום של האזור.