צרכי התעשייה מחייבים שמירה על מוצרים שונים, פריטים ולעיתים חומרי גלם, בטמפרטורה מבוקרת. זאת ניתן להשיג על ידי מקררים תעשיתיים. הדבר נדרש על מנת לשמור על חיי מדף ארוכים וכן לצורך שמירה על בריאות הציבור. 

מקפיאים או מקררים תעשייתים שייכים למשפחה גדולה ונרחבת של מוצרים. הם נבדלים זה מזה בעוצמת הקירור, בגודל המנוע, באופי המדחס. ההבדלים ניכרים מאוד אף בצורה החיצונית שכן חלקם נמצאים במטבח תעשייתי ואחרים ניצבים מול קהל לקוחות שמוציאים מתוכם מוצרים שונים, מקוררים או קפואים. 

הבדלים נוספים בין דגמים שונים של מקררים תעשיתיים ניתן למצוא אף בשיטת ההקפאה ובצורות הנעילה ואופי פתיחת הדלת או תאי הקירור. מקררים תעשייתיים המיועדים לקהל לקוחות רחב, צריכים להיות מאופיינים בתצוגה נאה. חלק מהמקררים הללו פתוחים ואילו אחרים סגורים. בדגמים רבים כמו שתוכלו לראות באתר https://www.kerurdan.co.il מקובעים אמצעי תאורה, שנועדו להקל על הבחירה של הלקוח ולאפשר תצוגה אטרקטיבית ככל שניתן. מקררים תעשיתיים מסוימים נועדו לאחסון של מוצרי חלב ואחרים יתאימו לאחסון סלטים, מוצרי בשר ועוד. 

בעיצובם, ישנם דגמים של מקררים תעשיתיים הבנויים בצורה עומדת ואילו אחרים ידועים כמקררים שוכבים. בבחירת המקרר צריך להביא בחשבון את כל זאת אך גם מאפיינים נוספים ובעיקר גודל המקרר. את הגודל יש להתאים לחלל הפנוי במפעל או בבית העסק. רצוי שתהיה גישה נוחה ללקוחות אך גם לטובת תחזוקה ותפעול שוטפים. 

עבור גורמים בתעשייה הזקוקים לאחסון חומרי גלם או מוצרים בקירור או בהקפאה בהיקפים גדולים, ניתן להקים חדרי קירור של ממש. חדרי קירור רלוונטיים מאוד בענף המזון אך גם בתחומי התעשייה האחרים, במעבדות, בקרב מגדלי פרחים ועוד. לעומת מקרר תעשייתי שיש לו גודל ידוע מראש, חקרי קירור תעשייתיים ניתן לייצר על פי דרישת לקוח, בשלל גדלים, מידות וטווחי קירור.