החבר הכי טוב שלכם, עלול לעשות טעויות. זאת לא משום שהוא כלב רע או לא מחונך, אלא משום שגירויים מהסביבה, רעשים, הצקה של אדם או ילד, וכל סיבה אחרת – עלולים לערער את עולמו. במקרים כאלה, בהם כלב תקף או נשך אדם אחר, חשוב שמלבד החבר הנאמן – תהיה לכם גם פוליסת ביטוח מתאימה. פוליסה לכלבים שתסייע לכם להתמודד עם סיטואציות כאלה ואחרות.

מה זה ביטוח צד ג' לכלב?

כידוע, כלבים למרות היותם חיה מלאת אהבה: עלולים לברוח, לתקוף, לנשוך או לשרוט עוברי אורח, בעוד שבין אם אתם אשמים בתקיפה (במידה ולא קשרתם את הכלב, או לא השגחתם על הנעשה), לבין אם מי שהותקף הציק או התגרה בכלב, כמו גם נכנס לחצר שלכם וכדומה – חשוב כי תהיו מבוטחים למקרים כאלה.

ביטוח לכלב שידוע גם כצד ג', נועד לאפשר כיסוי בטיחותי למקרה של תקיפת כלב או נשיכה. זאת משום שאחד החששות של בעלי כלבים היא מסיטואציות בהן יקבלו זימון לבית המשפט, לאחר שכלבם נשך או תקף אדם.

מה כוללת פוליסת הביטוח

כאשר אתם מבטחים את הכלבלב שלכם בביטוח צד ג' דרך המרכז לביטוח חיות מחמד, אתם מגנים עליו ועל עצמכם. הנזק הראשון שהביטוח מכסה הוא תביעת נזיקין שעלולה להיות מוגשת בבית המשפט נגדכם. תביעות כאלה הופכות למאיימות במיוחד, וזאת משום שבתי המשפט בארץ נוטים לפסוק לטובת מי שהותקף על ידי כלב.

מלבד זאת, גם אם ההתקפה הייתה בשל התגרות או כניסה לשטח שלכם, יהיה קשה מאד להוכיח את הנושא, בעוד שנשיכה של כלב קל להוכיח וקל להשתמש בה נגדכם בבית המשפט.

בכך רבים בוחרים ביטוח צד ג' לכלב, בעוד שהביטוח יכסה מגוון נזקים כמו נזק לרכוש שנעשה על ידי כלב, הוצאות רפואיות שעל המותקף לשלם, נזק שנגרם לבן משפחה, כמו גם נזקים או נשיכה שנגרמה לדוג ווקר.

לסיכום, החברים הפרוותיים שלנו יקרים לנו מכל. אולם באמצעות ביטוח מתאים, הם יהיו יקרים, אך לא יעלו לנו כסף רב.