אם אתם סובלים מאבנים בכליות, אתם בוודאי יודעים שמדובר בכאבים לא נעימים כלל. בעוד שישנם מצבים שבהם רופאים ימליצו לאדם הסובל מאבנים בכליות להמתין עד שהאבנים יצאו באופן עצמאי, מכיוון שהן אינן גדולות מדי, הרי שלא פעם האבנים יהיו גדולות מדי והאדם יצטרך לעבור הליך כלשהו שמטרתו היא הוצאת אבנים. בעבר, כאשר אדם היה סובל מאבנים בכליות שלא יצאו באופן עצמאי דרך מערכת השתן, האופציה היחידה שעמדה על הפרק עבורו היא ניתוח להסרת האבנים. אולם כיום, ישנן שיטות טיפול שונות שמטרתן היא להקל על האדם ולאפשר לו להחלים באופן מהיר וקל יותר מאבנים בכליות.

 

האם ניתוח לאבנים בכליות כואב?

הניתוח עצמו להסרת אבנים בכליות הוא איננו ניתוח כואב שכן, הוא מתבצע תחת הרדמה מלאה. אולם, לאחר הניתוח האדם יסבול מכאבים ותקופת החלמה יחסית לא פשוטה שכן, מדובר על הליך כירורגי פולשני. לכן, במצבים שבהם ניתן להימנע מניתוח ולטפל באבנים בכליות בצורה אחרת, פולשנית פחות, אין ספק שכדאי לבחור בדרכים אחרות. כיום רצוי מאוד שאדם הסובל מאבנים בכליות, יגיע להתייעץ עם אורולוג מומחה, אשר יבחן את הבדיקות שלו, את הכאבים השונים מהם הוא סובל, את גודל האבנים ועוד ובהתאם לכך, יתאים לו שיטת טיפול להסרת האבנים בכליות שאיננה גובלת בניתוח פולשני.

 

כיצד תבחרו אורולוג?

כאמור, כיום ניתן לפנות לאורולוג באופן פרטי, על מנת לקבל ייעוץ והכוונה בכל מה שקשור לאבנים בכליות ושיטת הטיפול המתאימה לכל אדם. אולם, לא כל אורולוג פרטי הוא אכן איש המקצוע שיתאים לכם. בטרם תבחרו בשירותיו של אורולוג פרטי, עליכם לשים דגש על המקצועיות שלו, על הותק והניסיון שלו בתחום ועל היכולת שלו לסייע לכל אדם להימנע מניתוח פולשני להסרת אבנים כליות ובד בבד, למצוא עבורו אלטרנטיבה טיפולית מועילה.