אחד המאפיינים הבולטים במטבח המתנהל על פי כל כללי ההלכה זו הימצאותם של שני הכיורים. יהיו גם שני משטחי שיש נפרדים כאשר צד אחד יהיה הצד החלבי והצד השיני יהיה הצד הבשרי.

המטבח הכשר הוא מטבח שחייב יהיה להיות מעט גדול יותר על מנת להכיל את כל מה שהוא אמור להכיל מבחינת ההפרדה בין הבשר לחלב.

הבחירה בכיורים אמורה להיעשות מתוך התחשבות בהרגלי החיים בבית, בהרכב המשפחתי מבחינת מספר הנפשות החיות בבית כמו גם העיצוב הכללי שרוצים ליצור במטבח. 

כיור כפול במטבח – על מה חשוב לשים דגש?

כארז אתם באים לבחור כיור כפול למטבח, אתם חייבים לתת את הדעת לכך שהכיור הכפול חייב להיות עם הפרדה בולטת וברורה. לא די במחיצה נמוכה בתוך הכיור. חשו ליצור הפרדה גם לגובה כאשר כל כיור תהיה מעין יחידה בפני עצמה. מה שקורה ברוב רובם של המטבחים הכשרים הוא למעשה כי ייצור של  שיש שיעמוד בין שני הכיורים כך שיהיה ברור כי כאן זה הצד הבשרי ומעבר ל'גדר' נמצא הכיור החלבי.

 מי ייצר עבורכם את הכיור הכפול במטבח?

האמת היא שמבחינת ייצור הכיור הכפול אין הבדל ממשי בין מטבחים עם כיור בודד לבין מטבחים עם כיור כפול. יש גם מטבחים בהם מבקשים להתקין כיור גדול וכיור קטן כאשר הכיור הקטן מיועד לצורך שטיפה של פירות וירקות ולצרכי הכנה של האוכל לקראת הבישול או החיתוך שלהם.

אז לא משנה על איזה כיור את הולכים. תמיד חשוב שיהיה זה כיור איכותי שלא ייהרס מהר מייד, לא יישרט, לא ייסדק ולא ייפגע בעקבות השימוש הרגיל והסטנדרטי בכיור.רק כיור איכותי אכן יוכיח את עצמו ויישאר יפה, שלם ובוהק לאורך זמן. להמשך קריאה אודות כיורי מטבח