בעולם הקדום, על פי הספרים ועל פי ממצאים אחרים, שימוש בסמים בתור תרופות היה דבר נפוץ מאוד. מאחר ואז לא היה מדע ולא היה מחקר שיכול היה לספק מידע והוכחות שהשימוש בחומרים בהם השתמשו הוא מסוכן, אז נעשה בהם שימוש רב בכל פעם כשהיה צורך לטפל באנשים חולים, הכירו את היתרונות שמציעים שמנים של סי בי די

עם השנים, כידוע, זה השתנה. בעולם המודרני כבר נערכו מחקרים והוצגו הוכחות שאכן שימוש בסמים מסוגים שונים הוא מסוכן ולכן הם הוצאו מחוץ לחוק. בשנים האחרונות, לפחות בהקשר של חומר אחד אנחנו יכולים לראות שינוי במצב. היום יותר ויותר מדינות, ארגונים ואנשי מקצוע מכירים בכך שקנאביס הוא חומר רפואי איכותי שיכול לעזור לאנשים במצבים שונים. 

לכן, השימוש בחומר זה כתרופה טבעית הפך להיות דבר מאוד מקובל בעולם הרפואה והרבה מאוד מדינות מכירות בכך, יש מדינות שגם מעודד ייצור של קנאביס רפואי לצורך הפצה ובפרט לצורך יצוא. בפרט זה נכון במדינות בהן יש את הטכנולוגיה והידע וכמובן את המרכיבים הנדרשים לצורך הכנת החומר. 

מדוע קנאביס רפואי מוכר כתרופה?

ישנם הסברים מדעיים מדוע קנאביס רפואי מוכר היום כתרופה טבעית. בבסיסם עומדת הידיעה שהחומר כולל מרכיבים שונים שיכולים לשפר את מצבם של מטופלים במחלות שונות, החל ממחלות כמו סרטן, מחלות נוירולוגיות, מחלות נפשיות ועוד. 

חשוב להבהיר, בדרך כלל השימוש בקנאביס רפואי נועד להתמודדות עם כאב שנוצר במהלך הטיפול הרפואי וכן להתמודדות עם מצבים נפשיים, וכן מצבים שקשורים למערכת העצבים. בסופו של דבר, מדובר על חומר שנועד להקל על המטופל לעבור את ההליך הטיפולי הטוב ביותר ולשפר את שגרת ואיכות חייו. הכל נעשה כמובן תחת פיקוח ובקרה של רופא ובאמצעות מרשם.