כשאנחנו חושבים על צלחות, כוסות ובכלל כלים מפלסטיק, אז הדבר הראשון שעולה לנו בראש אלו פריטים זולים, מוצרים אשר אחרי שימוש אחד צריך לזרוק אותם מאחר ולא ניתן להשתמש בהם שוב. 

אך עם השנים, בעקבות עלייה ניכרת בשימוש במוצרי פלסטיק ומתוך הבנה שזה לא נכון כלכלית וסביבתית, להשתמש במוצרים אשר בכל פעם יש צורך לזרוק אותם ולקנות חדשים, החלו לייצר כלים ומוצרים מפלסטיק קשיח, פלסטיק הרבה יותר איכותי אשר ניתן לחזור ולהשתמש בהם שוב ושוב, על פי מידת הצורך. 

דוגמא טובה לכך הן צלחות מלמין. מדובר על חומר פלסטיק קשיח, אשר ניתן לשטוף אותו בכיור או במדיח ולחזור ולעשות בו שימושים חוזרים על פי הצורך. אנחנו יכולים למצוא שימוש בסוג צלחות וכוסות זה הן במגזר הפרטי, למשל, משפחות רבות משתמשות בכלים אלו להאכלת ילדים עד גיל מסוים, כמו כן מבוגרים רבים בוחרים להשתמש בהם מאחר וזה הרבה יותר בטוח, וכן במגזר העסקי והציבורי, למשל, בבתי חולים, מוסדות חינוך, ובמקומות אחרים. 

למה משתלם להשתמש בכוסות וצלחות מלמין?

ראשית, מדובר על חומר פלסטיק קשיח. הוא חומר איכותי שניתן לעשות בו שימושים שונים על פי הצורך. זאת להבדיל מפלסטיק רך, אשר אחרי פעם אחת צריך לזרוק אותו. 

שנית, מדובר על חומר מאוד בטוח לשימוש. הוא יכול להתאים לכל הגילאים, הוא לא נשבר בקלות, אפשר להשתמש בו לצרכים שונים, כולל לחימום. 

שלישית, מדובר על חומר שאפשר למצוא אותו בעיצובים שונים ומגוונים. ניתן למצוא כוסות מלמין וצלחות כאלו בשלל צבעים, שלל דוגמאות, כך שלא חייבים להשתמש רק בצבע או בדוגמא אחת. כל אחד יכול לבחור באיזה סגנון הוא בוחר את הכלים שלו.