המשקה האלכוהולי הפופולרי ביותר בעולם החל את דרכו בטעות לפני הרבה מאוד שנים, ובזכות אנשים סקרנים וגם אמיצים כולנו נהנים עד היום ממשקה בירה קר ומרענן בחוף הים, בפאב השכונתי, בישיבה עם חברים או כך סתם בבית ברגע של נחת.

מאז ומעולם בירה נחשבת כדבר תרבותי, כיוון שנוהגים לשתות בירה בחברה כמעט בכל מקום בעולם. ישנם מדינות בהן מקובל לשתות בירה באמצע היום, כמו לדוגמה בריטניה שם ידוע כי הבירה אהובה במיוחד ונמצאת בכל בית.

למידע נוסף בקרו באתרינו, תמיד קפה.

יתרונות בריאותיים לשתיית בירה

למרות שנהוג לחשוב כי בירה אינה דבר בריא כיוון שיהא מכילה אלכוהול, ישנם מקרים המוכיחים ההיפך – נמצא כי במשקה הבירה יש ערכים התורמים לגוף ולמערכת החיסונית, כך שניתן לומר כי הבירה שומרת במידת מה על הלב וגם מסוגלת לאזן רמות סוכר גבוהות.

יחד עם זאת חשוב להבין כי היתרונות הבריאותיים של שתיית בירה מיוחסים לשתייה מבוקרת בלבד, ולא לשתייה מופרזת של כמה בקבוקים בכל יום. אם הזכרנו את העניין הבריאותי, קיימת גם סברה הגורסת כי שתיית בירה גורמת ל"כרס בירה" כתוצאה מהשמרים והלתת המצויים בה.

טענה זו טרם נבדקה באופן מחקרי, אך היא נכונה בחלקה כיוון שהגורמים האחראים על יצירת הכרס הם דווקא הנשנושים שנלווים לצד הבירה. בכל פאב נהוג להגיש את הבירה לצד צלחת מזטים של זיתים, בייגלה, בוטנים או כל דבר מלוח אחר. אותם נשנושים הנלווים לבירה הם אלו שעלולים לגרום לכרס בבטן, בעיקר כיוון שהם בעלי ריכוז גבוה של נתרן שגורם לנפיחות. לכן המשיכו לשתות בירה באופן מבוקר, ומדי פעם נסו לוותר על הנשנוש הנלווה בצד.

שדרוג אירועים עם דוכן בירה איכותי

כפי שנאמר, נהוג כי שתיית בירה היא פעולה חברתית שתורמת ליצירת קרבה ואחווה בין אנשים שיושבים יחד. מכיוון שלבירה יש בדרך כלל אחוזי אלכוהול נמוכים לעומת משקאות אלכוהוליים אחרים, מומלץ לשכור דוכן בירה נייד לאירוע או מסיבה כך שכל האורחים יוכלו ליהנות משתיית בירה טרייה ואיכותית בחברת אנשים אהובים.