משרד הפנים הינו הגוף אשר מנפיק אישורים שונים למשל כאשר מדובר באישור לאזרח זר לשהות בתחומי ישראל בין זה משום שהוא בן זוג של אזרח ישראל או בין אם מדובר על הורה קשיש שילדו הוא אזרח ישראלי החי בארץ ועוד. ישנם מצבים בהם מתעוררים קשיים בקבלת אשרה של משרד הפנים למשל כאשר יש מצב בו אין מענה מלא לקריטריונים או לנהלים של משרד הפנים אך לצורך כך יש ועדת חריגים אליה צריך לפנות עם הבקשה.

למה כדאי להיעזר בעורך דין בנושא של אשרות משרד הפנים?

על מנת שאזרח זר יוכל לקבל אשרת שהיה הוא צריך לעמוד בקריטריונים רבים, לעיתים קבלת האשרה היא תהליך פשוט יחסית בעיקר כאשר אותו אזרח עומד בכל הקריטריונים, הוא יכול להציג את כל המסמכים וההוכחות שהוא זקוק לצורך קבלת האשרה, אך יש מצבים בהם אדם אינו עומד בחלק מהקריטריונים או שקיים קושי להוכיח דברים מסוימים מה שמקשה על האדם לקבל את האשרה המיוחלת. כאשר נעזרים בעורך דין המתמחה בתחום של משרד הפנים, איש מקצוע הבקיא בחוקים ובנהלים הוא יכול לעזור לקבל את האשרה בקלות רבה יותר ובזמן קצר יותר עם מינימום סרבול ועיכוב.

באילו מקרים כדאי להיעזר בעורך דין לצורך קבלת אשרה ממשרד הפנים?

בכל פניה לרשויות המדינה בעיקר כאשר מדובר על פניה למשרד הפנים כדאי להיות מלווה על ידי עורך דין. עורך דין משרד הפנים אשר מכיר את החוקים והתקנות ויודע מהי הדרך הנכונה להתנהל כדי להגדיל את הסיכוי לקבל את האשרה המבוקשת. מומלץ לפנות לעורך דין בין אם מדובר על הסדרת מעמד של בן זוג זר, בין אם מדובר על תייר מסורב כניסה ובין אם מדובר על פניה לוועדה הומניטרית.