פטריות עובש הוא אימתו של כל דייר בבית. בהתחלה זה יכול להיות מאוד קטן, אולי אפילו בלתי נראה. אבל אז זה מתפתח. בהתחלה זה בצבע צהוב, לאחר מכן הקצוות משחירים ולפעמים, במתנה אתם מקבלים ירוק רענן ודוחה במקביל.

אז איך נוצרים תנאים להתפתחות עובש ופטריות ולמה בכלל קוראים לזה פטריות? אז נפתיע אתכם, אבל פטריות עובש הן בדיוק כמו אותן פטריות שגדלות אחרי הגשם. המרכיבים שהן צריכות כדי לצמוח זה מים, לחות. אז הן גדלות בשפע.

גם בקיר הפטריות מתפשטות בתנאי לחות וחמצן שמתערבבים ויוצרים את המרקם הייחודי שמאפשר להן להתקיים.

אז מה שורש הבעיה? מאיפה הפטריות הללו הגיעו לקיר שלכם? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

איך נוצרות פטריות עובש?

פטריות עובש מגיעות מעובש, כמובן. אבל איך הגיע עובש לקיר המושלם שלכם? יש לזה כמה סיבות אפשריות. ראשית, יתכן שיש לכם בעיה בצנרת הפנימית של הבית.

לאורך הצינור יש כנראה סדק או אפילו חור שנגרם לאורך השנים ודרכו מים דולפים החוצה. אם מדובר בהרבה מים, אתם תשימו לב לכך גם בחשבון המים שתקבלו. אולם לא תמיד אלו כמויות גדולות של מים.

מספיקה זרימה קטנה וקבועה של מים שגורמת לנזקים גדולים בכל הבית. בגלל שכל קיר לא בנוי להכיל מים. המים זורמים להם בין האבנים עד שהם מוצאים חללים מאונכים ושם הם מתקבעים ויוצרים עובש.

השלב השני של כל עובש שקורה בגין המים שעומדים במקום זמן רב, זו פטרייה. פטרייה זה שלב מתקדם יותר שנוצר מהעובש של הקיר. לאחר שיש לחות מספיק גבוהה ומים, אפשר לראות על הקיר כתמים ירוקים גדולים. אלו בעצם הפטריות.

לעוד מידע, בקרו באתר http://en-ovesh.co.il/