עובש בקירות הוא דבר שיכול להיות מסוכן אם הוא נמצא בבית. עובש הוא למעשה ריקבון ופטריות שנוצר בדרך כלל על קירות כתוצאה מלחות שקיימת. כאשר נוצר עובש, בהרבה מקרים הוא נוצר בחדרי מקלחת משום שחדרי מקלחת הם חדרים שיש בהם הרבה לחות ורטיבות ואם חדר המקלחת לא מאוורר לאחר השימוש והוא נשאר לח ורטוב, יש סיכוי טוב שיווצר עובש בקירות. 

לפעמים ניתן לראות גם עובש שנוצר בקירות שעליהם מטפטף צינור של מזגן או מתחת לעציצים. כל זה קורה בגלל אותה הרטיבות שגורמת לעובש ולכן כדי להימנע מעובש חשוב מאוד להבין מה הסיבות שגורמות לעובש.

איך ניתן להימנע מעובש?

אם אנחנו מבינים שעובש נוצר במקומות לחים, נדאג שלא תהיה לחות לאורך זמן במקום מסויים. אפשר למשל תמיד לאוורר את המקלחת לאחר השימוש, לפתוח את הדלת וחלון המקלחת, מכיוון שמקום לח וסגור הוא מקום שבו יש סיכוי משמעותי שיווצר עובש. אם יש לנו עציצים שאנחנו משקים, צריך לדאות להרים אותם מדי פעם ולייבש את הרטיבות מתחתם או בסביבתם ובכך להימנע מהיווצרות של עובש על הרצפה, הקירות או שאר הסביבה.

איך מסירים עובש?

אם כבר נוצר אצלכם עובש בקירות הבית או במקלחת, או במקומות אחרים, חייב להסיר אותו משום שעובש עשוי להיות גם נזק תברואתי. לכן אתם צריכים לעשות שימוש במסיר עובש על מנת לטפל בעובש ולסלק אותו. מסירי העובש מכילים בתוכם גם חומרים שמונעים חזרה של העובש בעתיד באותו המקום שהוא היה ושטיפלתם בו בעזרת מסיר עובש, אך עדיין הפתרון הכי טוב הוא מניעה ולאחר שהשתמשתם במסיר עובש על מנת לנקות את העובש שהצטבר אצלכם בקירות, יש לדאוג למניעה של העובש ולהשתמש בדרכים שאותן ציינו, כמו אוורור מתמיד של החדרים בבית, ובעיקר חדר המקלחת ולמנוע לחות בהם.

למגוון ענק של מוצרי נקיון היכנסו לאתר: https://sagncs.co.il/