קשה לדמיין את החיים המודרניים לא בנקים כאשר רבים מאמינים כי תודות לבנקים הכלכלה המערבית ובכלל העולמית צמחה כל כך. הבנקים הם אלו אשר מזריקים כל הזמן כספים חדשים למחזור הכספים העולמי והם אשר מעניקים אשראי לחברות ולפרטיים בכדי שהלה יוכלו להגשים את החלומות שלהם. אי אפשר גם להתעלם מכך כי היתרון הגדול ביותר של הבנקים נעוץ בכך שהם מעניקים לנו משכנתאות, אך באותה נשימה אנחנו חייבים לציין כי פעמים רבות משכנתא מהבנק היא בתנאים לא נוחים ולא טובים ופעמים רבות הבנק מנצל את כוחות האדיר בכדי למכור לנו משכנתא בתנאים ממש לא נוחים ולא טובים. על רקע זה אנחנו ממליצים לכם לפנות אל אופציות אחרות בתחום המשכנתאות ולקבל מהם הצעות מחיר מכיוון שפעמים רבות אתם תופתעו לגלות כי התנאים של החברות הללו הם הרבה אבל הרבה יותר טובים.

האם אפשר לקחת משכנתא בקיבוץ?

כאשר אנחנו מדברים על לקיחת משכנתא אנחנו חושבים ישר על העיר, אך האמת היא שיש הרבה מאוד אנשים רוצים לבנות את הבית שלהם בקיבוץ ולצורך כך הם פונים אל הבנק בשביל שייתן להם משכתנא רק בשביל לגלות כי הבנק מסרב וזאת בגלל שבקיבוץ הבעלות על הבית ועל הקרקע לא שייכת לאדם הפרטי אלא לקיבוץ. אם כן כיום יש פתרון גם למקרים אלו ויש חברות אשר נותנות משכנתאות לחברי קיבוץ ולמי שרוצה לבנות שם דירה וזהו משהו שכדאי לכם להכיר ולקחת בחשבון. על כן אתם צריכים להבין כי אם יש לכם חלום לבנות בית בקביוץ דבר לא יעצור אתכם ואתם תוכלו לבנות את הבית בקלות.

האם יש צורך להתייעץ עם עורך דין לפני שאני לוקח משכנתא?

כאשר אתם הולכים לקחת משכנתא אתם ממש לא צריכים ייעוץ משכנתאות של עורך דין מכיוון שאין לו מומחיות בהיבטים הכלכליים של המשכנתא והוא לא יוכל לייעץ לכם מהי המשכנתא הטובה ביותר ואיזה משכנתא הכי כדאי לכם לקחת. לעומת זאת יועץ משכנתאות יוכל לייעץ לכם בכך ולכן כדאי לכם לפנות אליו.

עוד מידע תוכלו למצוא באתר של תשואות פיננסים