אם אתה חדש ברכיבת שטח, או רוכב כביש שמחפש את הריגוש של להכות את העפר וללכת לחפש הרפתקאות חדשות מחוץ לכביש, כדאי לדעת מה לחפש כשמדובר במציאת אופני הרים נכונים. אז עיין בטיפים שלנו כיצד למצוא את הנסיעה המושלמת על אופני ההרים המתאימים ביותר.

קונה את האופניים הראשונים שלך? הקפד לקרוא את הטיפים החיוניים האלה לפני שתבצע רכישה גדולה זו באתר https://www.allbikes.co.il.

1. קבל את הגודל הנכון

ראשית, אל תסמכו על הגודל המוצהר – בעוד שחברות רבות עוברות לתיאור אופניים כ-"קטנות, בינוניות וגדולות" במקום מספרים מדויקים. אין שום מושג סטנדרטי לגבי מה, למשל, מהווה גדול. גדול של מותג אחד יכול להתאים למדיום של אחר.

במקום זאת, תרצה להבטיח שהאופניים שלך יתאימו לך. חפש את המידות שלך והפקד על המרחק מהאוכף  ומדוד את האופניים באמצעות ישיבה עליהם, תוכל להתייעץ עם המומחים שלנו בחנויות.

2. בחר גודל גלגל

בעוד 29ers חזקים, נוקשים וקלילים, ללא ספק הם יהפכו נפוצים יותר בשנים הקרובות – יחד עם צמיגים ומסגרות מתאימים. העדיפו חישוקים גדולים יותר למיילים גדולים, או קטנים יותר וחזקים יותר עבור שבילים הררים יותר. 

3. מתלים מובנים

לרוב המוחלט של אופני ההרים יהיו מתלים מובנים המסייעים לאופניים להתהפך על קרקע לא אחידה, לשמור על משיכה במעלות וירידות, ולקלוט את הכוחות הנוצרים מטיפות נחיתה או קפיצות.

לאופניים מתלים מלאים יש מזלגות מקדימה וזעזוע מאחור. הם מאפשרים לך לכסות שטח טכני במהירות רבה יותר ובביטחון.

אופני הרים מסוגים שונים

אופני הרים מיועדים גם להתאמה לסוגים ספציפיים של רכיבה  וסביבות. המרכיבים העיקריים שמשתנים הנה מסגרת הגיאומטריה – ובמיוחד זווית הראש ואת זווית צינור כיסא, כידון ואת בלמים, הקליקו לדגמים https://www.allbikes.co.il/userAd?Category=1.

אופני שבילים: אופציה נהדרת לרכיבה לכל מטרה, אופני שבילים מיועדים להיות טובים בטיפוס וירידה, ומתאימים לרוב מרכזי השבילים.

אופני  DH: מיועדים לירידה מהירה ולטפל בתכונות גדולות כמו קפיצות. הגיאומטריה רפה להפליא, ומציבה את מרכז הכובד הרחק לאחור על האופניים המספק יציבות בשטח תלול. הבלמים הם עוצמתיים, עם רוטורי דיסק גדולים המעניקים יכולת בלימה מקסימאלית.