אילו פתרונות חכמים להתרעה מפני עבודות בכביש אתם מכירים? מרבית הנהגים יזכירו את הרכבים הגדולים הנושאים על גביהם את הסימון הכתום הגדול בצורת X מהבהב, וכמובן החרוטים המצויים בצידי הדרך והמורים על כניסה לאזור שנעשות בו עבודות. למרות שהמהירות המותרת באוזרים הללו קבועה על פי חוק להיות נמוכה ביותר, בהרבה מאד מקרים הנהגים אינם נזהרים מספיק או שהם אינם מצליחים לבלום בזמן בשל תנאי ראות ספציפיים למקום, וכך עלולות להתרחש התנגשויות באותם קונוסים ושלטי דרך זמניים. נשמע כמו פתרון שאינו מספיק לכם, לא? ובכן, מזל שיש פתרונות אחרים וטובים יותר.

נעים להכיר, נחום תקום

ייתכן שראיתם אותם בעבר ואפילו כאן בישראל, אך השימוש בעמוד "נחום תקום" עדיין אינו שגור כל כך, וחבל: זהו פתרון נהדר המצביע על אזהרה בהמשך הדרך או ממש בכניסה לאזור העבודות, וניתן למעשה לדרוס אותו ללא כל חשש מפגיעה או נזק. כיצד זה עובד? העמוד למעשה בנוי מחומרים גמישים מאד וקלי משקל, וכך גם מכונית פרטית יכולה "להתנגש" בעמוד מבלי לחוש בכך כמעט, אלא פשוט לדרוס אותו ולהמשיך בבטחה בנסיעה. במהירויות נמוכות מטבע הדברים הדריסה לא תהיה מוחלטת, והרכב יקבל מעין בולם קל שירחיק אותו משולי הכביש, ובדיוק כפי שהתכוון המשורר.

למה חשוב לדאוג בהתקנת עמודי נחום תקום?

מסיבות מובנות, חשוב מאד לבדוק כי ההתקנה נעשית בצורה בטיחותית ונכונה, שהרי עמידה לא יציבה מספיק של העמוד עלולה לגרום להוצאתו מהמקום בעת דריסה (אם בפעמים הראשונות ואם לאחר זמן ממושך). לכן יש להקפיד על כך שאת ההתקנה יבצע איש מקצוע האמון ומיומן בכך, וכן יש לבדוק את תקינות העמוד אחת לכמה זמן – במיוחד במקרים בהם העבודות בכביש נמשכות לאורך תקופה ממושכת. בכל הנוגע לבחירת החברה המבצעת חשוב לוודא כי היא עומדת בתקני הבטיחות והאחריות הקבועים על פי חוק, ובהתאמה מלאה לכל סטנדרטי הבטיחות הרלוונטיים. אל תתפשרו על חברה שמציעה לכם מחירים זולים ושאינכם מכירים אותה, והבטיחו לעצמכם ראש שקט ובטוח בעבודה מקצועית רק עם מומחים.

קראו גם על: מעכבי בעירה