עצם האף אשר בנויה במבנה המזכיר פירמידה נשברת לפעמים בשל פעילות ספורטיבית, תאונת דרכים, נפילה או תקיפה. בכל מקרה יש להגיע ולקבל טיפול רפואי במרפאה העוסקת בכך.

 

מה עושים כאשר יש שבר באף

כדי לדעת אם אחת מעצמות האף נשברה, מבצעים צילום רנטגן וגם עושים השוואה של הנראות הנוכחית של האף, מול תמונות שצולמו בחודשים האחרונים כדי להבין את ההבדלים.

במקרים שהאף שבור, הלקוח חש בכאבים עזים, קשה לו לנשום דרך האף וקיימת נפיחות של האזור שנשבר. במקרים רבים מדובר במצב קשה, כיוון שהאף נמצא במצב של המטומה כלומר דם בתוך הרקמות. הטיפול הראשוני כולל הנחת קרח כדי לקרר את המקום ולהפחית את רמת הנפיחות. במידת הצורך ממליצים על משככי כאבים כדי להקל על הכאבים החזקים.

 

יישור האף

בין 10-5 ימים לאחר המקרה, מנסה הרפא להחזיר את האף למצבו הקודם בדרך מיומנת ומנוסה על ידי יישור ידני. בפעולה זו מחדירים לנחיריים חומרים מרדימים ומבצעים את כל המהלך בהרדמה כללית. המטרה היא להחזיר את הנראות הקודמת בשלב שאפשר עוד לבצע שינויים בעצם כשהיא גמישה אחרי המקרה.

ברוב המקרים הפעולה הזו מצליחה והרופא מחזיר את האף למקומו הקבוע ביישור הידני. הלקוח זקוק לתקופת החלמה עד שמתפוגגים הכאבים וגם יורדת רמת הנפיחות.

 

ניתוח ליישור האף

במקרים חריגים כאשר האף אינו מתיישר באופן ידני, נאלצים לבצע ניתוח אף. הרופא המנוסה מבצע שחזור של האף על פי נראותו הקודמת, או מבצע תיקונים נוספים לבקשת המנותח. ברוב המקרים אפשר באמצעות הניתוח להגיע לתוצאה המבוקשת ולאחר תקופת החלמה שבה הנפיחויות ירדו והכאבים ייעלמו, המטופל יוכל לחזור לחייו הרגילים בהתאם להנחיות של המנתח.

 

מוזמנים לפנות אלינו לקבלת מידע נוסף: https://nose.co.il/.