פעילות odt לקבוצות, רשמו לכם כמה רעיונות

בשנים האחרונות הולכת וגוברת המודעות לפיתוח יכולות ושיפור מיומנויות באמצעות משחקים והתנסויות בשטח. אחת השיטות הפופולאריות היא פעילות ODT. מדובר על שיטה אשר מוציאה את הצוות אל מחוץ למשרד ומאפשרת לכל הקבוצה להתנסות בתרגולים שונים ומגוונים. התרגולים מציבים את כל הקבוצה מול צורך למצוא פתרונות בשיתוף פעולה. הפעילות הוז מוכיחה את עצמה במועילה מאוד, והיא משפרת את מרקם הצוות ואת היכולת של כל הפרטים לעבוד בשיתוף פעולה כקבוצה.

קבלו רעיונות לפעילות עצמית

רוצים לערוך פעילות ODT בלי להזמין חברה חיצונית או מפעיל? מעוניינים למצוא פעילות של משחקים גדולים לבתי ספר בלי להוציא עליה הרבה כסף? קבלו מספר רעיונות לפעילות המתאימה לקבוצות.

  • בתחילתו של המשחק יש לכתוב על מדבקות או תגים שמות של בעלי מקצועות שונים. בשלב הבא מצמידים את המדבקות לגב של המשתתפים מבלי שהם יראו מה רשום על גבם. המטרה היא שכל אחד מהשחקנים ינסה לגלות מה רשום על גבו. וזאת באמצעות שאלות למשתתפים האחרים, הללו יכולים לענות רק בכן ולא לשאלות שנשאלות. כדאי לשאול כמה שיותר אנשים שאלות וכך ליצור את הדינמיקה בין בני הקבוצה.
  • ראשית מכינים בעזרת כדורים, קופסאות וכיסאות שדה מוקשים. חשוב שיהיה מעבר בין החפצים. לאחר מכן מחלקים את הקבוצה לזוגות. אחד המשתתפים מכסה את עיניו והוא אינו רשאי לדבר. בן זוגו נשאר מחוץ לשדה המוקשים ועליו לכוון את בן זוגו אשר מחפש את דרכו החוצה בעיניים עצומות משדה המוקשים. תפקידו למנוע ממנו להיכשל בשדה המוקשים.
  • פורסים על האדמה סדין גדול אשר מאפשר לכל המשתתפים לעמוד עליו בו זמנית. כל המשתתפים עומדים על הסדין ואף אחד אינו מורשה לרדת ממנו. המטרה היא להפוך את הסדין בלי שאי מי מהמשתתפים ירד ממנו וידרוך על הרצפה. חשוב להתחיל את התהליך לאחר מחשבה ושיתוף פעולה, ולא ניסיונות נפל בלתי מתוכננים. רק באמצעות שיתוף פעולה מלא אפשר לצלוח את המשימה.

מגוון פעילויות ODT מאפשרות לכל קבוצה וצוות לפתח יכולות וליישר הדורים, לגבש יחידים ולרכך את האווירה. התוצאות נפלאות!

 

 

 

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם