ישנם הבדלים מהותיים מאוד בין סיגריות אלקטרונית לסיגריות רגילות כאשר ההבדל העיקרי הוא החומרים מהם מורכבת הסיגריה האלקטרונית. כמובן שיש כאן את העניין של שימוש חוזר בסיגריה שקיים רק בסיגריות אלקטרוניות ולא מתאפשר בסיגריה רגילה, אך בעיקר מדובר כאן בחומרים שונים מהם הם מורכבים. סיגריה רגילה מכילה חומרים ממכרים שמסוכנים מאוד לבריאות הריאות, ולעומת זאת, בסיגריה אלקטרונית ניתן להשתמש בחומרים אורגניים שהם נחשבים לפחות מסוכנים בריאותית ואינם מזיקים כל כך לריאות.

חומרי מילוי לסיגריה אלקטרונית – כל מה שרציתם לדעת

סיגריה אלקטרונית פועלת על בסיס נוזלי מילוי שמגיעים בטעמים שונים. את נוזלי המילוי מטפטפים אל תוך מכלית קטנה שנמצאת בבסיס הסיגריה. בעת העישון, מתאדים הנוזלים ולאחר מספר שאיפות מסוים (שיש לציין שהוא גבוה במיוחד) יש צורך למלא את המכלית מחדש. נוזלי המילוי מגיעים בבקבוקונים קטנים בעלי פיה צרה לזילוף נוח, כך שמילוי המכלית נעשה בקלות ובנוחות. כאמור, ניתן למצוא נוזלי מילוי במגוון טעמים – בטעם ניקוטין טבעי המדמה טעם של סיגריה רגילה וכן בטעמי פירות שונים, לאלה שלא ממש אוהבים את טעם הניקוטין.

אילו חומרים אורגניים יש לסיגריה אלקטרונית?

אחת מהסיבות שגורמות לאנשים להפסיק לעשן סיגריות רגילות ולעבור לעישון סיגריות אלקטרוניות הוא – איך לא – העניין הבריאותי. סיגריה רגילה מורכבת מחומרים ממכרים אשר קשה מאוד להיגמל מהם ללא טיפול מקצועי. לעומת זאת, בסיגריה אלקטרונית לא תמיד קיימים החומרים הממכרים והחזקים האלה ולכן היא נחשבת לבריאה יותר. חלק גדול מנוזלי המילוי של הסיגריה האלקטרונית אינם מכילים ניקוטין אמיתי שנחשב לחומר ממכר מאוד, אלא הם מורכבים מניקוטין מלח ומתמציות טעם. ולכן, ההתמכרות אליהם אינה חזקה כל כך והסכנה הבריאותית הינה נמוכה יחסית.