שימוש בבנק תמונות הפך לנחוץ במיוחד בעידן האינטרנט. בנק תמונות כולל מאגרי ענק של תמונות מכל הסוגים: תמונות נוף, תמונות אווירה, תמונות מבוימות, מסחריות ועוד. השימוש בהן מתאים להזמנות לאירועים, כרטיסי ברכה, קידום מכירות, באנרים, פרסומות, וכן בצמידות לטקסטים חדשותיים ומאמרים. תמונה מושכת תשומת לב מיידית אצל הקוראים ומשפרת את פוטנציאל הלקוחות בתחומים מסחריים. שימוש נכון בתמונות צריך להיות תואם למסר שהטקסט מעביר, בין אם מדובר בתיאורי נוף או בפירוט יתרונות של מוצר מסוים, או בהמחשה של שירות כלשהו (הובלות, הדברה, אינסטלציה וכו'). שימוש שגוי בתמונה יגחיך את המחבר והוא ייתפס כחובבן שכדאי להתרחק ממנו.

בחירה בין אתרים שונים

ברשת יש כמה אתרים שניתן למשוך מהם תמונות ולהדביק בקובץ שלכם כדי להשלים את הטקסט. התמונות צריכות להיות איכותיות, אמינות ורלוונטיות לנושא שבחרתם. אם מדובר בקידום יעד תיירותי, כדאי שהתמונות ייצגו אותו ולא יהיו כלליות או סתמיות, וזאת כדי להגביר את אמינותכם בעיני הלקוחות. התמונה חייבת להיות ברורה, לא כהה ולא בהירה מדי, וגם להראות לקוראים את היעד הנבחר, ולא שקיעה בים או אתר אחר שאינו קשור ליעד. יש מספר אתרים אשר משמשים כבנק או מאגר של תמונות מהאינטרנט, חלקם מאפשרים תקופת ניסיון ובחלקם גובים מיד תשלום על מנוי, ויש לקחת זאת בחשבון אם אתם חסרי ניסיון ומתלבטים בין האתרים השונים.

מניעת סיבוכים משפטיים

שימוש בבנק תמונות אינו חופשי ונטילת תמונות ללא רשיון עלולה לגרור הליכים פליליים. התמונות נושאות זכויות יוצרים ואין להפר אותן, אלא לשלם עבור השימוש או ליהנות מהם בתקופת ניסיון בחינם. יש גם מאגרי תמונות חינמיים אבל גם הם דורשים מתן קרדיט וסירוב עלול לגרור הליכים משפטיים.