חתולים שעוברים פרוצדורה ניתוחית יעברו כצפוי תקופה מסוימת של התאוששות. אמנם במקרים בהם מדובר על ניתוחים שגרתיים מצפים מהחתול להתאושש בקלות ולחזור לשגרת חייו כעבור ימים מספר, בלי לזכור בכלל מהטיפול. אבל בכל זאת יש מקרים בהם חתולים יגיבו בצורה משמעותית יותר, ותקופת ההתאוששות שלהם לאחר הניתוח תהיה מורכבת יותר. בכל מקרה חשוב שאתם תהיו ערוכים לכך, שתדעו מה אתם יכולים לעשות,איזה מזון לחתולים לקנות וכיצד תוכלו להקל על החתול שלכם את הימים הלא נעימים הללו.

התאוששות וסבלנות

במרבית המקרים לאחר ניתוח החתול יהיה חלש באופן משמעותי. אמנם אנחנו מצפים כי החולשה תחלוף מאליה לאחר מספר ימים. אבל לעיתים אנחנו נהיה חייבים להיות שם למען החתול. וזאת כדי לעודד, לגלות חמימות ולשפר את מצב הרוח שלו. נניח שהחתול מסרב לאכול, זו תופעה רווחת ומצויה מאוד בחתולים לאחר ניתוח. חשוב לנו לעודד אותם לאכול. את זה נוכל לעשות באמצעות הגשת מאכלים מסוימים שהחתול אוהב יותר, או האכלת יד. אופציה נוספת היא התייחסות אישית באווירה רוגעת וניסיון לדרבן את החתול לאכול.

הסטרס שהחתול עבר

אין להתעלם מכך שהניתוח היה כרוך ביציאה מהבית ובפרידה מסוימת מכם, בעלי החתול. וזה מסביר את הסטרס שהחתול עלול להיות בו. התהליך הזה בהחלט אינו קל עבורו. והוא עשוי להזדקק לתמיכה רבה כדי לצלוח את הימים הללו בשלום. הבנה למצבו ולרגישות התקופה הזו עשויה להועיל במידה רבה. ולאפשר לכם לחזק אותו מתוך הבנה לרגישות העניין.

כאבים והתפתחות דלקות

יש מקרים בהם החתול יסבול מכאבים כתוצאה מהניתוח. כמו כן עלול להיווצר מצב דלקתי בגין הפעולה הכירורגית. בכל מקרה יהיה נכון לעקוב ולהיות ערניים לכל תרחיש כזה. במידה ואתם חוששים כי נדרש כאן טיפול יש לפנות אל הווטרינר המטפל. וזאת כדי לבדוק את החתול ולקבל הכוונה באשר לטיפול המתאים להקלה ולשיפור מצבו. במקרים מסוימים יהיה מומלץ לטפל בכאב ולמנוע מהחתות את הסבל. כמו כן יש מקרים בהם טיפול אנטי דלקתי יהיה נחוץ למניעת סיבוכים רפואיים כתוצאה מהניתוח.

למגוון מזון לחתול שלכם אחרי ניתוח הכנסו עוד היום לחנות בעלי חיים.