אם בעבר אנשים רבים  נאלצו להזמין בעלי מקצוע כדי שיוכלו להתקין להם בבית מדף או כלי בית מהאתר הזה, היום  בזכות הטכנולוגיה יש מגוון רב של כלי עבודה וכל בית מכיל בתוכו ארגז כלים עשיר גם לאלו שאינם מבינים בהכרח בשימוש של כלי העבודה קיימים שני סוגי כלים, כלים העובדים על סוללות וכלים העובדים על חשמל מה ההבדלים בין כלים אלו?

יתרונות כלי עבודה נטענים עם סוללות 

כלים אלו כשמם הם יש בהם סוללות, ואינם מחייבים חיבור לחשמל כל זמן שהם פועלים, היתרון העיקרי שלהם הוא בעצם הניידות וכאשר הכלי מוטען ללא צורך בחיבור לחשמל. 

עצמאות– כלים עם סוללות אינם מחייבים חיבור תמידי למקור חשמל כך שניתן לעבוד בלי סיכון, עם כבל החשמל והפסקת עבודה של המכשיר באמצע העבודה.

ניידות – יש לציין שמכיוון שכלים אלו אינם מחוברים לחשמל, אפשר לקחת אותם לכל מקום. ניתן להשתמש בהם בשטחים שבהם אין נקודת חשמל בנמצא, וכן אם מדובר בעבודת חשמל שהחשמל צריך להיות מנותק או שנקודת החשמל הינה רחוקה ממקום העבודה.

מחיר– יש לציין כי הכלים הנטענים מחירם זול יותר בהשוואה לכלים החשמליים. 

כלי עבודה חשמליים 

לאחר הסקירה לכלי העבודה הנטענים הכלים החשמליים אינם תלויים בכמות כוח הסוללה או בתיקונה ויש להם את היתרונות הבאים (קראו בהרחבה):

עבודה לאורך זמן– מכיוון שכלים אלו לא תלויים בסוללה הם יכולים לעבוד זמן רב יותר ללא עצירות. 

בטיחות– כלים אלו מחוברים לחשמל שיש אמצעי בטיחות חשמליים כגון ממסר פחת, הארקה.

חזקים יותר– ניתן לומר שלחיבור חשמל יש כח רב יותר, ולכן הכלי יהיה חזק יותר בוודאי מכלי הפועל בסוללה, ולכן כלים אלו משמשים לעבודות שצריך כח פיזי רב.

בלאי– לכלים הנטענים התלויים בסוללות נגמרים משום שלסוללה יש משך חיים קצר, לעומת החשמליים שיכולים לעבוד ככל עוד יש מקור חשמל בסביבה. 

אם כן ניתן לומר כי ההבדלים בין כלי עבודה שעובדים על חשמל לבין סוללות, כלי חשמל חזקים יותר, עובדים לאורך זמן, בעלי בלאי נמוך ביותר, בטיחותיים, לכן למרות מחירם הגבוה כדאי לרכוש אותם אם אתם עוסקים בעבודות פיזיות עם כח רב.