היום כבר כמעט כולם מבינים כי לא ניתן לוותר על מבחן הפסיכומטרי, עם כל החסרונות הרבים שלו. השאלה היחידה היא, האם עדיף להתכונן למבחן בצורה עצמאית, או לחילופין לעשות זאת בקבוצה כחלק מקורס מסודר ומאורגן? למעשה התשובה לכך תלויה בעיקר באופי שלכם, ביכולות הקשב שלכם וביכולת עיבוד המידע שלכם. ישנם אנשים למשל, שלא מסוגלים כלל להתרכז כאשר ישנם אנשים אחרים שנמצאים איתם באותו החדר. עבור אנשים מסוג זה, אין שום היגיון להגיע לקורס הכנה לפסיכומטרי קבוצתי, היות והם לא יצליחו לקלוט את המידע, הקליקו למידע נוסף, ועבורם יהיה מדובר על בזבוז של כסף. לעומתם, אנשים אחרים חייבים ללמוד בקבוצה עם אנשים נוספים, על מנת לתקשר, לדבר, להעביר רעיונות וללמוד בצורה נעימה ונוחה יותר.

הכנה לפסיכומטרי – כל היתרונות והחסרונות של למידה עצמית או בקבוצה

כאמור, ישנם יתרונות וחסרונות בשתי צורות הלמידה האלו, לכן חשוב להכיר אותם במטרה להתאים לעצמכם את השיטה היעילה והמתאימה ביותר. למשל, אנשים שסובלים מהפרעות קשב וריכוז, אנשים שמתביישים לדבר בכיתה או אנשים שבאופן כללי מרגישים לא בנוח בסביבת אנשים, יעדיפו ללמוד לבד או לחילופין באמצעות קורס הכנה אונליין. קורס זה מאפשר לכל אחד ללמוד בקצב שלו, בזמן שלו ובמיקום שמתאים לו. לכן קורס זה גם מאוד יתאים לאנשים שגרים רחוק מהמקום שבו מתקיימים קורסים, או לחילופין עובדים בשעות לא קבועות, ולכן קשה להם להתחייב ליום ולשעה קבועים. לעומת זאת, אנשים שמתקשים להתמיד בלמידה עצמית, מרגישים שיש להם "קוצים בטוסיק" או חייבים תקשורת עם הסביבה החיצונית שלהם, יעדיפו להגיע לקורס הכנה שמתקיים במיקום פיזי וכולל קבוצה של תלמידים. בצורה כזו, הם יוכלו לתקשר עם שאר התלמידים, להעלות רעיונות ולהיעזר אחד בשני על מנת להגיע לפתרונות שונים.

לסיכום, היום ניתן למצוא קורסים שונים לצורך הכנה לפסיכומטרי (בדקו מחיר קורס פסיכומטרי כאן), דבר שמאפשר לכל אחד לבחור את צורת הלמידה האופטימלית עבורו. בצורה כזו, ניתן למצוא את הפתרון האידיאלי עבור אנשים שאוהבים ללמוד לבד מול המחשב, אנשים שאוהבים ללמוד בקבוצה או אפילו אנשים שמעדיפים להיעזר במורה פרטי לצורך הבנה מעמיקה יותר של החומר.