אין ספק כי המדינה שלנו קיימת בין היתר בגלל שיש לנו צבע חזק ובגלל שיש לנו צבא כל כך חזק אזי אנו חייבים תודה ענקית לחיילים שלנו אשר מסכנים את החיים שלהם ומקריבים שלוש שנים מן החיים שלהם ולפעמים אף יותר בכדי לשמור על המדינה שלנו ובכדי להבטיח כי האזרחים שלנו יהיו בטוחים. על רקע זה אנו חייבים לציין כי כל אדם אשר משרת בצבא צריך לתת את הדעת על כך כי הוא יכול גם להפיק לא רק ציונות מן הצבא אלא גם להכין את עצמו לאזרחות. יש אנשים רבים אשר יוצאים מן הצבא ואז נתקלים פתאום בקיר של האזרחות ואז הם רק מבינים כי הם לא מוכנים להתמודד עם האזרחות. על רקע זה אנו חייבים לציין כי פסיכומטרי לחיילים הוא הדרך הטובה ביותר להתכונן לעתיד וכדאי לנסות לקחת אותו עוד בצבא או מיד לאחר סיום השירות.

האם פסיכומטרי לחיילים הוא ברמה יותר נמוכה מאשר פסיכומטרי רגיל?

אתם חייבים לקחת בחשבון כי יש משמעות אדירה לשאלה איזה פסיכומטרי אתם הולכים לעשות ובאיזה קורס תעשו אותו. עליכם להבין כי יש סטיגמה בשוק לפיה פסיכומטרי לחיילים הוא ברמה יותר נמוכה מאשר פסיכומטרי רגיל ולכן יש אנשים אשר חוששים להירשם לפסיכומטרי כזה. אם כן אתם צריכים להבין כי פסיכומטרי לחיילים ממה לא חייב להיות ברמה נמוכה ויש הרבה מאוד מקרים שבהם הוא יהיה ברמה יותר גבוהה מאשר פסיכומטרי רגיל. הכל תלוי בשאלה מי מעביר את הקורס ועד כמה הוא טוב ולכן ממש לא כדאי לפסול פסיכומטרי לחיילים על הסף לפני שאנו בוחנים אותו לפני כן.

האם כדאי לעשות את הפסיכומטרי בתור חייל?

אתם צריכים לקחת בחשבון כי יש משמעות אדירה לשאלה האם אנו עושים את הפסיכומטרי עוד בצבא או אחרי. על רקע זה יש לציין שאם הצבא מאפשר לכם לעשות את הפסיכומטרי עוד כאשר אתם חיילים כדאי לכם לשקול זאת מכיוון שכך תחסכו זמן יקר וזמן כידוע לכל שווה כסף והרבה.

> מידע נוסף שעשוי לעניין אתכם גם: https://www.academetry.co.il/acceptance-into-medical-school