אם ילדכם רוצה לגדל אוגר, אם אתם רוצים להכיר את עולם החי מעבר לכלב או חתול, ולאמץ חיית מחמד כיפית שאינה דורשת יותר מידי הוצאות – תוכלו לבחור לאמץ מכרסם.

כיום, חולדות עכברים, אורגנים, שפנים גרבילים ושאר חמוסים נחשבות חיות בית לכל דבר, תוך שמי שמאמץ בעל חיים מסוג זה: כדאי שישים לב לכמה טיפים להארכת חיי המכרסם:

בחירת המכרסם – בחרו בלינק זה מכרסם שכל המשפחה תאהב ותרצה והסכימו על בחירת חיה אחת שכולם יוכלו לטפל בה. בחירת אוגר למשל, נחשבת פופולאריות בקרב אוהבי בעלי החיים תוך שאוגר מקנה הכנה לאימוץ בעלי חיים נוספים, תוך הבנת משמעותו של האוגר. מלבד זאת, גידול מכרסמים מספק צרכים רגשיים בקרב ילדים, מעניק את היכולת לחוש אחריות ומעולה עבור בתים בהם אנשים מכל הגילים.

גודל הכלוב – מכרסמים על אף היותם יצורים קטנים, הם עדיין כאלה שרוצים להרגיש בטחון. לכן יש לבחור עבורם כלוב מתאים. בחרו כלוב גדול מספיק עבור המכרסם תוך יצירת מרחב נעים וגדול מספיק כדי שהמכרסם יוכל להוציא אנרגיה.

רכשו והעניקו למכרסם אביזרים שונים להאכלה, לביצוע כושר גופני ומקום נעים שניתן לישון בו. חנויות לציוד בעלח חיים מאפשרות שלל אביזרים למכרסמים, כמו בית למכרסם, אוכל, מצע, ושאר פריטים הדרושים לגידול נכון.

טיפולים ושמירה על בריאות – אם המכרסם שאימצתם אינו חש בטוב, אם הוא אינו חיוני או מראה סימני מצוקה" חשוב לקחת אותו אל וטרינר. ודאו כי הווטרינר הקרוב לבית עוסק בטיפול במכרסמים, או שתפנו לבתי חולים גדולים לחיות שם בטוח ניתן לקבל סיוע.

אוכל – בחרו אוכל למכרסמים שיש בו מרכיבים חשובים עבור תזונה נכונה (תוכלו למצוא לצד חטיפים לכלבים animalshop כמעט תמיד גם חטיפים למכרסמים שלכם). כיום ישנם סוגים שונים של מאכלים חלקם תערובות מזינות וחלקם מורכבים ממינרלים שהמכרסם לועס ובכך מאריך את חייו.

יחס – התייחסו לבעל החיים מדי פעם תוך ליטוף, ערסול וניקוי הכלוב. בעל חיים מאושר ופעיל, יפיח חיים בבית ויאפשר לכולם אושר צרוף!