אם אתם מכינים את הבית שלכם לקראת החורף, אחד הדברים שאתם רוצים לקחת בחשבון הוא נושא איטום הגג אצל קבלן איטום. מאחר ואין דרך לגלות דליפה או נזילה בגג בימות הקיץ ובימים היבשים, תרצו לעשות את הבדיקה הזו מבעוד מועד ובטרם החורף הגיע. אז כשצריך לבחור את האיטום לגג, האם אתם יודעים איזה איטום הוא הנכון ביותר?

הנה כמה הסברים על סוגי האיטום הקיימים ומה מהם ישרת את הגג שלכם בצורה הטובה ביותר,ֵ אך לפני ההסברים על האיטום, חשוב לנו להסביר לכם גם מהם הגורמים שבגינם תרצו לאטום את הגג שלכם

חשוב שתדעו מהו מצב הגג שלכם בטרם אטמתם אותו. יתכן ותבחרו את האיטום הנכון אך אם הגג שלכם רעוע, לא עשיתם בזה כלום. שינוי האקלים הוא אחד הגורמים שתצטרכו לאטום את הגג שלכם, לכן לפני שאתם מזמינים את איטום הגג שלכם, עשו חישוב של מזג האוויר באזורכם בכדי לתת לגג שלכם הגנה מלאה. כמו כן, שיפוע הגג הוא גם דבר שצריך לקחת בחשבון כאשר אוטמים אותו. אם מדובר בגג שטוח, הסבירות להצטברות נוזלים ודליפות תהיה גבוהה יותר מאשר גג בעל שיפוע שהמים נוזלים ממנו מטה.

איטום גג יעשה בעזרת החומרים הבאים

מאחר וכולם משרתים את אותו הרעיון, יהיה עליכם להתייעץ עם איש מקצוע אשר אוטם גגות במקצועו. הוא ידע להעריך עבורכם את איכות הגג שלכם, האם יש לתקן אותו קודם ובאיזה חומר להשתמש עבור איטום הגג שלכם. כיוון שלכל חומר יש את היתרונות והחסרונות שלו, יהיה לכם קל יותר להתייעץ עם איש מקצוע בעבור זה.

אם וכאשר החלטתם לקחת את שירותיו של איש מקצוע, השאלות שאתם צריכים לשאול יהיו בעיקר סביב עמידות החומר ולמשך כמה זמן הוא עמיד כאשר אתם רוצים שיגן על הגג שלכם הן מפני קרני השמש והן מפני מים. לרוב האיטום יחזיק מעמד למספר שנים טובות, אך זאת בהתאם לחומר אותו בחרתם ובהתאם למזג האוויר שפוגש את הגג שלכם מדי יום ושנה.

המידע באדיבות זוהר זיפות גגות