אחד מהעיצובים הבולטים ביותר שניתן לראות במטבחים שונים הוא העיצוב הכפרי. מטבח בעיצוב כפרי הוא מטבח בו העץ הוא הדומיננטי ביותר, כאשר חזיתות ומשטחי העבודה של המטבח משולבים עם פרזול ממתכות איכותיות וכמה שיותר טבעיות המטבח הכפרי מאופיין בעיצוב בעל קונספט טבעי ורגוע, דבר המעניק לכל החלל מראה חמים ומזמין במיוחד.

כאשר בוחרים לעצב את המטבח בסגנון כפרי חשוב לקחת בחשבון את כלל האלמנטים יהיו בחלל כמו תנור אפייה, מיקרוגל, קולט אדים, מקרר ועוד מגוון מוצרי חשמל ואביזרים שמוכרחים להיות במטבח. על מנת שאביזרים אלו ישתלבו באופן הרמוני יחד עם עיצובו הכפרי של המטבח, מומלץ לבחור באלמנטים מעוצבים בהתאם כמו קולט אדים מעוצב מעץ או מקרר כפרי.

עיצוב המותאם לאופי המטבח

מטבח מעוצב לרוב על פי העדפה אישית של דיירי הבית, אך בעיקר על פי הלך הרוח והאופי שיש בכל בית. לדוגמה, מטבחים בעלי נוף פתוח ופסטורלי ועם חלל גדול ומרווח יהיו בדרך כלל מעוצבים בסגנון כפרי וחמים, כיוון שהמראה והאופי הכללי של הבית תואמים לקונספט זה.

הבחירה בהוספת אלמנטים מותאמים כמו מקרר כפרי היא הטובה ביותר, כך הסגנון העיצובי נשמר והמקרר שהינו אלמנט בולט בחלל זה משתלב באופן הרמוני ואחיד עם עיצובו הכולל של המטבח. המקרר הכפרי מעוצב בקו נקי ויוקרתי, ובעל מקומות אחסון ייעודיים לשימושים שונים.

מקרר איכותי ופונקציונלי

כפי שנאמר, המקרר הינו מכשיר חשמלי גדול ובולט במיוחד במרכז המטבח. משום כך מומלץ לבחור מקרר כפרי איכותי שיתאים באופן מושלם למראה המעוצב של המטבח, וישתלב באופן אחיד עם קו הארונות הנמצאים בחלל. בחברת סמגל אלקטריק ניתן למצוא מגוון גדול של מקררים בדגמים שונים, שיעניקו עיצוב ופונקציונליות לכל המטבח.

על מנת לבחור את המקרר המתאים ביותר למטבח, כדאי לבחור את סגנון המקרר שישתלב באופן הרמוני עם העיצוב אך גם שיהיה שימושי ונגיש עבור כל בני המשפחה. מקררים בעלי תאי אחסון גדולים במיוחד בחלק העליון של המקרר יתאימו למשפחה גדולה, ואילו מקרר בעיצוב דלת מול דלת יכול להתאים למשפחות קטנות.