שנת הלימודים החדשה מתקרבת בצעדי ענק וזה הזמן להתחיל להכין את התיק לבית הספר. כדי שלא תצטרכו לחכות לרגע האחרון, הכנו עבורכם רשימה של הדברים שחייבים להיות בתיק.

 

צ'ק ליסט ליום הראשון של הלימודים

יש לא מעט דברים שאפשר לוותר עליהם במהלך ההצטיידות לקראת שנת הלימודים, אבל רכישת קלמרים לבית הספר היא בהחלט חשובה וחיונית. יש אין-ספור סוגים של קלמרים מחומרים שונים עם פונקציות שונות. יש קלמרים ממותגים וקלמרים חלקים, קלמרים לבנות, לבנים, ואחרים שמתאימים לכולם. ישנם קלמרים עם תא אחד שבו אפשר לזרוק את כל כלי הכתיבה שאנחנו צריכים, ואחרים עם תאים נפרדים או מגירות נשלפות. אפשר להשיג קלמרים משקלים בודדים לאלו שאינם ממותגים, ועד קלמרים בעשרות שקלים עם גיבורי העל האהובים על הילד.

כלי כתיבה

כלי כתיבה

באוניברסיטאות ובמכללות הסטודנטים כבר מגיעים עם מחשבים ניידים, אבל חזון הכיתה החכמה בבתי הספר עדיין לא הגיע לידי מימוש. רוב התלמידים בישראל עדיין צריכים עטים ועפרונות, וכמובן מחברת או דפדפן לכתוב בהם. כלי כתיבה נוספים שצריכים להיות בקלמר שלכם כולל מחדדים, מחקים, סרגל, מחוגה ומספריים. חלק מבתי הספר מבקשים גם דבק פלסטי או דבק סטיק. צבעים, טושים, וטושים זוהרים תלויים בגיל התלמיד ובצרכים, האם מדובר בשיעורי אומנות וציור, או בטושים להדגשת טקסטים בספרים ובמחברות.

 

גם בתחום המחברות תמצאו טווח מחירים רחב בין מחברות פשוטות למחברות בכריכה קשה ומהודרת. לפני שאתם קונים את המחברת היקרה ביותר, בדקו עם בית הספר שלכם האם יש מחברות אחידות שאותן יש לרכוש. ישנם בתי ספר שמחייבים לעטוף את המחברות על מנת שלא יהיו הבדלים בין הרקע השונה של התלמידים.

 

כך או כך, ישנם סוגים רבים של מחברות שאתם צריכים. מחברות שורה הן הנפוצות ביותר, בהן כותבים ברוב המחברות. מחברות חשבון משמשות לשיעורי חשבון, מתמטיקה וגיאומטריה. בחלק מהשיעורים דורשים גם מחברות חלקות. אם התלמידים כותבים בדפדפות, אז יש לרכוש גם קלסרים וכדאי להוסיף גם חוצצים ותיקיות שקופות.

 

בכיתות שבהן מתקיימים שיעורי אומנות, בית הספר עשוי לדרוש ציוד מיוחד, כמו למשל בלוק ציור 1/4 או 1/2 גיליון, עם תיקייה בגודל המתאים. זאת בנוסף לצבעי פנדה, פלסטלינה, עפרונות מיוחדים, סרגל גדול, וכו'. לצורך השתתפות בשיעורי התעמלות יש לרכוש מכנסי התעמלות ונעלי התעמלות נוחות.

 

קונים חכם

רוב בתי הספר שולחים את רשימת הציוד המומלץ. בדקו את הציוד משנה שעברה ובחנו במה אפשר להמשיך להשתמש. אם הדבק מהשנה שעברה עדיין לא הסתיים, אין סיבה לקנות חדש. מנגד, ככל שהילדים גדלים מוצרים מהשנה שעברה לאו דווקא יתאימו להם, כמו התיק הילדותי הממותג. כשאתם מכינים את רשימת הקניות וניגשים לקנות עם ילדיכם, דברו איתם על מגבלות התקציב. לא חייבים תמיד ללכת על הכי זול, אך גם לא על הכי יקר. הרשו להם מוצרים ממותגים מסוימים, אך הבהירו שאחרים יהיו גנריים. בנוסף, אין צורך לקנות הכול בשלב הראשון. רכשו את מוצרי החובה, בחנו בתחילת השנה במה משתמשים ובמה לא, ורכשו בהמשך.