ימים פורים לפני שמתחילה שנת לימודים, צריך להצטייד בציוד הרלוונטי על מנת שיהיה ניתן להגיע אל בית הספר עם כל מה שנדרש על מנת ללמוד כמו שצריך. חלק מהציוד נרכש, כאמור, לפני שמתחילת שנת הלימודים, בעוד שחלק מהציוד נרכש אחרי שמתחילה שנת הלימודים, בין אם זה כשהמורים מעבירים רשימה מסודרת מה צריך לקנות ובין אם זה בשביל להשלים חוסרים. 

בדרך כלל הרשימה היא בסיסית ואיננה משתנה, כלומר הפריטים הם דומים. מה שיכול להשתנות זה המאפיינים שלהם. יומן של ילד בכיתה א' לא יהיה דומה ליומן של נער בכיתה י' או יא'. כנ"ל לגבי מחברות, תיק, ופריטים אחרים. כל אחד צריך לבחון, מה בדיוק עליו לקנות ומה יכול להתאים לו. במקרה של ילדים בכיתות הנמוכות, הרי שהרכישה תתבצע עם אימא או אבא, בזמן שבכיתות יותר גבוהות, סביר להניח שהרכישה תתבצע לבד או עם חברים. 

כיצד בוחרים מה לקנות לבית ספר

גם היום, בעידן בו חלק גדול מתהליך הלימודים מתנהל או יכול להתנהל דרך מחשב נייד, עדיין ילדים זקוקים לפריטים ספציפיים. החל ממחברות, ספרים, תיקים, קלמרים, כלי כתיבה (בדקו מכשירי כתיבה | קטלוג), יומנים, ציוד לשיעורי יצירה, הנדסה וכן לבוש מתאים, כלומר חולצות של בית הספר או לפחות חולצות בצבע מסוים. בנוסף, אפשר לקנות תיק אוכל וכן בקבוק שתייה רב פעמי. 

ניתן לרכוש את כל הציוד בחנויות שמוכרות ציוד לבית ספר וכן דרך אתרי אינטרנט מתאימים. במידה ורוכשים את הציוד ברשת, מוטב לעשות את זה מספיק זמן מראש, על מנת שהציוד יגיע לפני הראשון לספטמבר. 

במקרים מסוימים, יהיה צורך להחליף את הציוד מעת לעת, בוודאי משנה לשנה, ובמקרים אחרים, ייתכן והציוד יתאים לשימוש ממושך במשך מספר שנים.