מבנים חייבים להיות אטומים, זו אקסיומה. האטימה מתייחסת להיותם מוגנים מפני רטיבות ומונעים מצבים של טחב, עובש וכדומה. עבודות האיטום עשויות להיות מורכבות למדי, זאת בהתייחס בנתונים של המבנה ובאזורים בהם יש לצבע את האיטום. ככל שמדובר על מבנה גבוה יותר, וככל שיש לבצע איטום באזורים רחוקים יותר מהקרקע, הדבר יצריך חשיבה רבה לגבי הפן הבטיחותי. 

הפן הבטיחותי ושני חלקיו

יש שני חלקים לנושא הבטיחותי של איטום קירות חיצוניים בסנפלינג

  1. בטיחות ונהלים של העובדים -כל עובד שמטפס לגובה וצריך לבצע משימות בגובה חושף את עצמו לסכנות מהותיות. הוא צריך להיות מוגן היטב ומאובזר בציוד הנחוץ לשם מניעת אסון. כמו כן כל נהלי העבודה צריכים להיות מתאימים לכללים על מנת לשפר הגנה ולהוביל את ההתנהלות למצב האופטימלי להגנה ולמניעת אסונות.
  2. בטיחות הסביבה – מלבד לבטיחות של העובדים עצמם חייבים לשים דגש על הבטיחות הסביבתית. כאשר עובדים עם כלים כבדים בגובה, הדבר עלול לחשוף את העוברים ואת השבים לסכנות. גם דיירי הבית עלולים להינזק חלילה מנפילות או חבטות. 

חברה שעובדת על פי כל נהלי הבטיחות

חובה לבחור חברת איטום קירות חיצוניים בסנפלינג שעובדת לפי כל נהלי הבטיחות והכללים. זאת במטרה להגן ככל שניתן על כלל הנוגעים בדברו למנוע סיכונים ואסונות שעלולים להיות כרוכים חלילה בעבודה שכזו. יש להזכיר כי הפן הבטיחותי לא יבוא לעולם על חשבון הפן המקצועי. כי ככלות הכול חשוב לנו להיות בטוחים שהעבודה תתנהל כראוי, שהפעולה תחתור לשלימות, ותוביל בסופו של דבר למצב אופטימלי של מבנה אטום בצורה יסודית ומלאה שתלווה את הבניין למשך זמן רב של שימוש תקין.

אולי יעניין אותך גם איטום מבנים בגובה