עבירות ניירות ערך – על סוגים ועונשים

יש סוגים שונים של עבירות ניירות ערך אשר מוכרים בחוק, והרי שאם שלכל עבירה יכולה להיות חומרת ענישה שונה. חשוב להכיר את העבירות השונות ולוודא ששומרים על החוק כדי להימנע מהסתבכות משפטית. עבירות מהסוג שנזכיר יכולות במקרים מסוימים לבוא לידי ביטוי בענישה מחמירה במיוחד וכזו שלא פשוט להתמודד אתה.

  • הרצת מניות – ניסיון להשפיע על מחירי המניות בדרכים אסורות.
  • הקמה של חברות קש – עבירה של הקמת חברות קש לצורך הלבנת הון.
  • מעילה בכספים – מנהל השקעות שמועל בכספים מבצע עבירה חמורה.
  • שימוש במידע פנימי לרווחים – ניסיון לעשות שימוש לא חוקי במידע להשגת רווחים.

העונשים החלים על העבירות השונות שהזכרנו יכולים להשתנות בהתאם לחומרת העבירה שבוצעה. כך שאם אתם נמצאים במצב שבו אתם נאלצים להתמודד עם ההשלכות המשפטיות של הצעדים שלכם, יהיה כדאי לכם לוודא שאתם בוחרים לפנות אל עורך דין שיוכל לעזור לכם ולהכווין אתכם בכל הנוגע לדברים השונים שתוכלו לעשות.

הסתבכתם? פנו לעורך דין

אם נקלעתם למצב שבו הסתבכתם מבחינה משפטית עם עבירות ניירות ערך, הצעד הראשון והחשוב ביותר שיהיה עליכם לעשות זה לפנות אל עורך דין מנוסה שיוכל לעזור לכם ולומר לכם בדיוק מה אתם יכולים לעשות בהתחשב במצב המשפטי שבו אתם נמצאים. רק כך תוכלו לפעול בצורה נכונה.

כמובן שאם אתם רוצים להפיק את המרב ולמצות את כל הזכויות שלכם במהלך ההליך המשפטי, יהיה כדאי לכם לשים דגש על חיפוש עורכי דין אשר מנוסים בעבודה בתחום של עבירות מהסוג הזה. כך תוכלו להיות הרבה יותר בטוחים לגבי מה שתבחרו  לעשות, וזה ללא ספק יוכל לעזור לכם ולהוביל לכך שתקבלו את ההחלטות הטובות ביותר עבורכם.

נכתב בשיתוף משרד עורכי דין מנשה-רון

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

היכן רוכשים תפילין?

היכן רוכשים תפילין?

תפילין הוא אחד מתשמישי הקדושה העיקריים. כל נער בר מצווה זוכה לקשור אותם על זרועו ביומו הגדול ואילך. התפילין נכתבות על יריעות קלף על ידי

קרא עוד »