אתרי האינטרנט כיום מתקדמים מאוד. והם מאפשרים לבצע פעולות שונות באמצעות פיצ'רים מיוחדים וחדשניים. גם באתרים שנועדו להציע משרות ועבודות ניתן לפגוש את הפתרון העכשווי – סוכן חכם. מהו הסוכן החכם של אולג'ובס? האם כדאי להגדיר אותו ולאפשר לו לעזור לחפש עבודה? האם זה יוכל לקדם אותי בתהליך חיפוש העבודה?

אז מה זה הסוכן החכם?

סוכן חכם הוא למעשה סוכן דיגיטלי המוגדר על ידי המשתמש. כאשר המשתמש מגדיר את העדפות שלו. לדוגמה, תחום העיסוק הרצוי לו, סוג המשרה, אזור מועדף וכן הלאה. כמו כן יש להגדיר כל כמה זמן מעוניינים לקבל התראות למייל. לאחר שמירת ההגדרות יכנס הסוכן החכם לפעולה. המשתמש יקבל לכתובת המייל אותה הוא ציין את מודעות הדרושים שעונות על ההגדרות שלו. בצורה כזו מחפש העבודה לא צריך להיכנס לאתר לחפש, הוא לא נדרש לבצע חיפושים וסינונים בכל פעם מחדש. הא מקבל בצורה ברורה ומסודרת את כל המשרות הרלוונטיות.

למה זה כדאי?

חיפוש עבודה הוא תהליך שעשוי להיות מיגע וממושך. כל אחד עלול להגיע לשלב בו נמאס לו להיכנס שוב ושוב לאתרי הדרושים ולנבור בין המשרות המוצעות. הסינונים מתחילים להיות מייגעים וקריאת אינספור מודעות הופכת להיות לסיוט יומי. הסוכן החכם נוצר כדי לפתור את הקושי הזה ולאפשר למחפש עבודה לאתר את המשרות המתאימות לו ללא טרחה. בלי להיכנס לאתר בצורה יזומה, ובלי לחפש שוב ושוב במהלך היום – מקבל המחפש עדכון לגבי משרות מתאימות שפורסמו באתר.  זה כדאי כי כך מחפש העבודה לא צריך ליזום שוב ושוב. הוא הגדיר פעם אחת ומכאן ואילך הסוכן החכם לצדו בתהליך חיפוש העבודה.

התאמה אישית

העובדה שכל אחד יכול להגדיר לעצמו בהתאמה מלאה ומדויקת את הסוכן החכם הופכת את הפתרון הזה לנוח במיוחד. מה גם שלאחר ימים מספר של שימוש יוכל המשתמש להחליט האם ההצעות אכן מתאימות לו. והוא יוכל במידת הצורך לעדכן את הסוכן החכם ולהחכים אותו, כך שההצעות שלו אכן תהיינה מתאימות ומדויקות יותר.