את ארונות הפתיחה הקלאסיים בהם הדלת נפתחת כלפי חוץ כולנו מכירים, אבל סוג נוסף של ארונות הנפוץ מאוד הם ארונות ההזזה, שם הדלת נעה על מסילה עליונה ותחתונה והפתיחה היא לצדדים ולא כלפי חוץ כאשר בדלתות יש גלגלים המניעים אותה על גבי המסילה. לפעמים בחירת הארון שיתאים לחדר ולצרכים היא החלטה קשה לכן ננסה למנות את היתרונות שבכל סוג של ארונות.

מחפשים ארון הזזה זול? בקרו בארט דיזיין >>>

היתרונות בארונות הזזה

היתרון המשמעותי ביותר בארונות הזזה הוא פעמים רבות המקום שהוא תופס שהוא קטן יותר בגלל שלא צריך להשאיר מרווח פתיחה לדלתות, כמו בארונות פתיחה. שזה יתרון חשוב במיוחד בצורת הבנייה של ימינו שהחדרים קטנים וצפופים ולפעמים פתיחת הדלת של הארון חוסמת מעבר בחדר.

יתרון נוסף הוא אפשרויות העיצוב הרבות של ארונות ההזזה, בארונות ההזזה ניתן לשחק הן במבנה המדפים הפנימי, או בגודל המדפים ובצורת הדלת, אפשר לבחור ארון מסוים עם דלת מסוימת בצבע מסוים או מסוג מסוים, לא כמו ארונות פתיחה שמגיעים בדרך כלל בצורה אחת. בארונות הזזה פעמים רבות בוחרים בדלת עם מראה המשלבת גם עיצוב נאה, וגם מראה פרקטית וגדולה במיוחד.

 

היתרונות בארונות פתיחה

יתרון משמעותי של ארונות הפתיחה על פני ארונות ההזזה הוא המחיר, בדרך כלל מחיר של ארון פתיחה בגודל דומה לארון הזזה יהיה נמוך יותר, ומי ששיקולי התקציב חשובים לו פעמים רבות יעדיף דווקא ארון פתיחה על פני ארון הזזה.

יתרון נוסף וחשוב של ארונות פתיחה הוא קלות הפירוק שלהם, פעמים רבות כשרוצים להעביר את תכולת הדירה למקום אחר, נצטרך לפרק את הארון ולהרכיב אותו מחדש, לרוב מלאכת הפירוק וההרכבה של ארונות הפתיחה יהיה פשוט ולא יצריך ידע מקצועי רחב כמו בפירוק של ארונות הזזה.